Mazumtirdzniecība

Veikalu tīkls: ikvienam zemniekam ir iespēja

Lelde Petrāne, 11.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ozolnieku tautas namā norisinājās pirmais no reģionālajiem semināriem lauksaimniekiem, kā realizēt savu produkciju veikaliem, kuru organizēja vietējais veikalu tīkls top! sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC).

Pasākuma laikā klātesošie tika informēti, ka ikvienam zemniekam pat ar nelielu daudzumu saražotās produkcijas ir iespēja nokļūt veikalu plauktos. Kā izrādījies, līdz šim zemniekiem nav bijusi pietiekama informācija.

Dace Broka, veikalu tīkla top! līdzīpašniece no Zemgales, norāda: «Šobrīd ir īstais laiks, lai sāktu apzināt zemniekus jaunām sadarbības iespējām. Mēs esam ļoti atvērti plašākai sadarbībai ar vietējiem ražotājiem, taču jāatzīst, ka šobrīd daudzi zemnieki vienkārši nezina par šādām sadarbības iespējām. Esmu pārliecināta, ka šādā veidā mēs atradīsim jaunus piegādātājus un spēsim veicināt lielāku vietējās produkcijas noietu tirgū.»

Semināra laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kā sadarboties un realizēt savu produkciju veikaliem. Uzņēmuma pārstāvji informēja, kā pareizāk sagatavot piedāvājumu un pēc tam arī produkciju tirgošanai veikalos, kādas ir galvenās prasības un būtiskākās lietas, kas jāņem vērā, ja zemnieks vēlas savu produkciju piedāvāt veikaliem. Semināra laikā tika stāstīts arī par loģistiku un mārketinga iespējām, kā arī to, kā šobrīd notiek reālā sadarbība ar zemniekiem Zemgales reģionā.

Ar preču zīmi top! Latvijā šobrīd darbojas 203 pārtikas veikali, no tiem 106 top! un 97 mini top! veikali, kuri pieder 17 vietējiem uzņēmumiem.