Veiks izturības pārbaudi tiltam pār Juglas ezera kanālu

Autors: Db
2009. gada 30. aprīlis plkst. 16:08

Noslēgumam tuvojas paplašināšanas darbi tiltam pār Juglas ezera kanālu Brīvības gatvē. Trešdien, 6. maijā, no pulksten 7.00 līdz 9.30 no rīta tiks veikta tilta nestspējas pārbaude, kuras nodrošināšanai būs nepieciešams īslaicīgi slēgt transporta satiksmi virzienā no pilsētas centra. Slogošanas pārbaudes laikā satiksme tiks organizēta ar ceļu policijas palīdzību.

“Tilta slogošana pirms nodošanas ekspluatācijā ir nepieciešama, lai pārbaudītu tā konstrukciju atbilstību izvirzītajām tilta izturības un satiksmes drošības prasībām. Kamēr tiek veikti slogošanas mērījumi, satiksmi virzienā no centra būs nepieciešams īslaicīgi slēgt septiņas reizes uz laiku līdz divām minūtēm. Otrs braukšanas virziens uz pilsētas centru pār pagaidu tiltu netiks traucēts,” informē tilta nestspējas pārbaudes veicējs, SIA Inženierbūve izpētes daļas vadītājs Egils Pariss.

Imitējot apstākļus, kas atbilst iespējamiem maksimālajiem noslogojumiem, tilta statiskās slogošanas pārbaudes laikā tiks izmantoti četri kravas automobiļi, katrs ar pilnu masu 30 tonnas, bet tilta dinamiskās slogošanas mērījuma laikā tiks izmantots viens kravas automobilis ar pilnu masu 10 tonnas.

Tilta pār Juglas kanālu rekonstrukciju veic AS Latvijas tilti. Plānots, ka tilta remontdarbi tiks pabeigti šā gada jūnijā.