Jaunākais izdevums

Matraču ražotājs SIA Sendeko Latvia tuvākajā nākotnē plāno piecas reizes palielināt saražoto apjomu, sasniedzot aptuveni piecus tūkstošus matraču mēnesī

Matraču ražotāja SIA Sendeko Latvia apgrozījums pēdējos piecos gados teju četrkāršojies, 2017. gadā sasniedzot vienu miljonu eiro. Tas uzņēmumam nodrošinājis vietu laikraksta Dienas Bizness un Lursoft veidotajā strauji augošo uzņēmumu jeb Gazeļu sarakstā. «Uzņēmējs nevienā brīdī nedrīkst apstāties, un apgrozījums ir jāaudzē nepārtraukti, jo izdevumi palielinās, tāpēc, lai nopelnītu tikpat daudz, cik iepriekš, tas ir jāpalielina. Tur neko nevar darīt,» uzsver SIA Sendeko Latvia valdes priekšsēdētājs Sergejs Viņarskis. Straujo izaugsmi pēdējos gados viņš skaidro ar profesionālu komandu un spēju nepārtraukti transformēties, pielāgojoties tirgus apstākļiem. Šobrīd uzņēmumam ir vairākas matraču kolekcijas, taču par līdz šim veiksmīgāko tiek uzskatīta jaunākā – Dancing collection.

Audzē eksportu

Mīksto mēbeļu biznesā S. Viņarskis un viņa sieva, SIA Sendeko Latvia īpašniece Nataļja Viņarska darbojas kopš 1995. gada. «Vairāk nekā 10 gadus ražojām dīvānus, mūsu uzņēmumam bija arī vairāki veikali, tostarp Limbažos, Cēsīs, Valmierā un Olainē. Krīzes laikā, kad viss sāka brukt, diemžēl uzņēmumu nācās slēgt,» neslēpj S. Viņarskis. Lielā pieredze dīvānu ražošanā, kā arī gadu gaitā uzkrātā klientu bāze pēc pāris gadiem gan ģimenei lika atgriezties mīksto mēbeļu biznesā, sākot matraču ražošanu. «Nevajag baidīties – ja ir ideja, to vajag īstenot. Liels atbalsts man vienmēr ir bijusi mana komanda. Ir cilvēki, kas ar mani strādā jau kopš 1995. gada, un par to es esmu viņiem ļoti pateicīgs. Bez cilvēkiem neko neizdarīsi. Ja ir kolektīvs, kas gatavs tavas idejas pieņemt, tad vari strādāt,» pauž uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, norādot, ka gandrīz visas nākotnes ieceres tiek apspriestas arī ar darbiniekiem. «Gribu, lai mūsu cilvēki tic mūsu idejām un produktiem, tāpēc daudz komunicējam,» atzīst S. Viņarskis.

SIA Sendeko Latvia dibināta 2011. gadā un kopš tā laika nodarbojas ar matraču ražošanu un tirdzniecību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Pēdējos gados nelielu daudzumu matraču ražotājs eksportē arī uz Poliju, bet drīzumā paredzēts ieiet arī Vācijas tirgū. Uzņēmumā atklāj, ka šogad trīs mēnešos eksporta apjoms pirmo reizi bijis lielāks nekā Latvijā pārdoto matraču apjoms. «2017. gadā eksportējām 40% no saražotā, šogad eksports ir audzis par 20%. Tas bija mūsu mērķis, jo negribējām būt atkarīgi tikai no vietējā tirgus,» atzīmē S. Viņarskis.

Visu rakstu Veiksmes pamatā ir prasme mainīties lasiet 10. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ozolnieku novada uzņēmums SIA Sendeko Latvia izsludinājis desmit iepirkumus, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmums par 5500 eiro vēlas iegādāties darbgaldu porolona vertikālai griešanai, par 6000 - elektrisko palešu pārvadātāju, par 4000 - galdu auduma baķu griešanai, par 12 tūkstošiem eiro – mašīnu matrača kanšu apstrādāšanai, par 16 tūkstošiem eiro - mašīnu rāvējslēdzēja iešūšanai pārvalkā, par 60 tūkstošiem eiro - stepmašīnu un darbgaldu stepēta audekla piegriešanai, par 5000 - mehānisku darbgaldu matrača iepakošanai, par 16,5 tūkstošiem eiro – divus darbgaldus matrača apmalošanai, par 45 tūkstošiem eiro - automātisku darbgaldu matrača iepakošanai, bet par 16 tūkstošiem eiro - iepakošanas rulli, kas saloka pirms tam sapresētus un plēvē iekausētus gatavos matračus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jau septiņpadsmito gadu pēc kārtas Dienas Bizness sadarbībā ar Lursoft veido Latvijas visstraujāk augošo uzņēmumu sarakstu Gazele.

Jaunākajā sarakstā apkopoti dati par uzņēmumu sasniegumiem laika posmā no 2014. līdz 2016. gadam. Šie uzņēmumi tika godināti Dienas Bizness un Bite rīkotajā seminārā «Risinājumi veiksmīgai uzņēmējdarbībai – efektivitāte, inovācija, tehnoloģijas», kur dažādi eksperti stāstīja par efektivitāti biznesā.

Visstraujāk augošais uzņēmums Rīgā ir SIA Bilatris, kas nodarbojas ar kravu pārvadājumiem. Kompānijas apgrozījums apskatītajā periodā ir audzis par 1774,29%, sasniedzot 5,39 miljonus eiro.

Visstraujāk augošais uzņēmums Kurzemes reģionā ir SIA Tikala ID, kas nodarbojas ar kokmateriālu vairumtirdzniecību. Laika posmā no 2014. līdz 2016. gadam uzņēmuma apgrozījums audzis par 1008,51%, sasniedzot 2,77 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru