Veiksmīga biznesa receptes, kas nepievīla pat ekonomiskās recesijas laikā

2018. gada 13. augusts plkst. 11:09
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Maksimāli plašs kvalitatīvas produkcijas sortiments savienojumā ar spēju ātri reaģēt gan uz lielu, gan mazu pasūtījumu izpildi ļauj SIA MebTex sekmīgi strādāt gan Latvijas, gan ārvalstu noieta tirgos

«Individuāla pieeja ikkatram klientam neatkarīgi no tā, vai tā ir fiziska vai juridiska persona, vai tas ir viens mazs vai liels pasūtījums,» veiksmes recepti atklāj SIA MebTex īpašnieks Mārtiņš Vilde. Viņš norāda, ka minētā recepte ne reizi nav pievīlusi, arī ekonomiskās recesijas laikā, kurā, tāpat kā visiem pārējiem, nācies «griezt» izdevumus.

Kvalitatīvs produkts ar augstu pievienoto vērtību nevar būt lēts.

Kā vēl vienu veiksmes recepti M. Vilde min faktu, ka mazajā kolektīvā nav lielu izmaiņu un ir pat tādi cilvēki, kuri kopā ar viņu strādā kopš SIA MebTex izveides. Arī pats M. Vilde, kurš ir gan uzņēmuma vadītājs, gan īpašnieks, strādā kopā ar saviem padotajiem gan pasūtījumu izpildē, gan arī to montāžā. Mazs kolektīvs būtībā ir tāda kā ģimene. Bez tam uzņēmums iekārtu iegādē ir izmantojis savus līdzekļus un izticis bez banku kredītiem, kā arī ES struktūrfondu projektu atbalsta.

Visa gamma

«Šobrīd var sacīt, ka ražojam mēbeles virtuvēm, vannas istabām, viesistabām, guļamistabām, bērnu istabām, koridoriem, aprīkojumu veikaliem un bāriem, kā arī interjera priekšmetus, kāpnes, iekšdurvis, kas ir ļoti plaša darbības sfēra, taču neko neražojam noliktavai – tikai pēc pasūtījuma,» uzsver M. Vilde. Viņš norāda, ka tik plašs iespēju klāsts ļauj paņemt un izpildīt jebkuru – gan lielu, gan mazu – pasūtījumu. «Ja ražo tikai vienu produktu, tad kādā brīdī var rasties lielas problēmas, bet, ja ir plašas iespējas, tad arī darbs un pasūtījumi būs vienmēr,» uz jautājumu par plašo produktu diapazonu atbild M. Vilde.

Viņš arī norāda uz vēl vienu svarīgu niansi – kvalitāti. «Šodienas modes kliedziens ir pārdot lētāk, taču kvalitatīvs produkts ar augstu pievienoto vērtību nevar būt lēts, vēl jo vairāk, ja, piemēram, skapītis virtuvei ir vajadzīgs tieši konkrētai telpai un tas jāizgatavo vienā eksemplārā,» pašreizējo cenu situāciju raksturo M. Vilde. Viņš arī steidz piebilst, ka tiem, kuriem vajag maksimāli lētākas iekšdurvis, ir jāiet uz būvniecības lielveikaliem, taču vienlaikus jāsaprot – tās būs tādas, kurām, kā spriedzes filmās rāda, varēs vienkārši «iziet cauri». Daudzi cilvēki, kuri remontē mājokļus vai tos būvē sev, pēc M. Vildes sacītā, vēlas kārtīgas durvis.

Visu rakstu MebTex spēlē uz plašo sortimentu lasiet 13. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu