Veiksmīgi noslēdzies otrais Parex bankas sadalīšanas mēģinājums

2010. gada 20. jūlijs plkst. 7:45
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Pagājušās nedēļas nogalē veiksmīgi noticis otrais Parex bankas sadalīšanas tehniskais mēģinājums, kuru veica testa vidē, lai pārbaudītu bankas sadalīšanas plāna darbību praksē, informē banka.

Bankas sadalīšanas mēģinājums notika saskaņā ar laika grafiku, kāds tiks pielietots 1. augustā paredzētajā bankas sadalīšanā.

«Otrais bankas sadalīšanas mēģinājums apliecina, ka bankas sadalīšana operacionāli notiks, nodrošinot bankas darbības nepārtrauktību un klientu datu migrāciju, netraucējot ar papildus formalitātēm klientus - visi līdz šim noslēgtie līgumi ar Parex banku un citiem grupas uzņēmumiem, tai skaitā norēķina konta līgumi, algu karšu līgumi, kredīta līgumi, līgumi par maksājuma karšu pieņemšanu, noguldījumu līgumi, saglabās savu juridisko spēku,» norāda Operacionālās direkcijas vadītājs Kaspars Cikmačs.

Bankas sadalīšanas plāna tehniskajai īstenošanai nepieciešamas aptuveni 24 stundas, un lielāko daļu šī laika aizņem kredītu informācijas, vērtspapīru un grāmatvedības datu pārnešana uz risinājuma bankas sistēmām, dažādas datu kvalitātes pārbaudes. Saskaņā ar bankas sadalīšanas plānu, 31. jūlijā un 1. augustā bankas filiāles un klientu apkalpošanas centri strādās pēc darba dienas grafika, bet 31. jūlija pēcpusdienā, uzsākot tehnisko sadali, atvērtajos klientu apkalpošanas centros nevarēs veikt skaidras naudas pārskaitījumus. Tajā pat laikā būs pieejami skaidras naudas darījumi bankomātos un arī  maksājumu karšu norēķini darbosies kā parasti. Datu migrācijas laikā internetbanka strādās nakts režīmā - maksājumi tiks pieņemti, bet to apstrāde notiks pakāpeniski, tādēļ banka aicina regulāros maksājumus, kuru izpilde tiek plānota uz 31. jūliju un 1. augustu, veikt savlaicīgi.

Pirmais bankas sadalīšanas mēģinājums notika no 17. līdz 19. jūnijam.

Jau ziņots, ka Parex bankas sadalīšanas rezultātā Latvijā darbu sāks Citadele banka.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām