Vējonis atstādina no amata Ādažu mēru Breidaku

2011. gada 23. februāris plkst. 14:39
Autors: Andra Briekmane
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) ilgstošu pārkāpumu dēļ atstādinājis no amata Ādažu novada domes vadītāju Normundu Breidaku.

Ministrija jau iepriekš pieprasīja Ādažu pašvaldības vadībai skaidrojumus par pārkāpumiem pašvaldībā. Pēc iepazīšanās ar Breidaka saņemtajiem paskaidrojumiem, juristi secinājuši, ka nav sniegtas atbildes uz visiem uzdotajiem jautājumiem vai arī sniegtās atbildes ir virspusējas. Neesot iesniegti arī Ādažu novada kultūrizglītības centra Gaujas centrs ēkas būvniecību un tās izmaksas pamatojošos dokumenti. R. Vējonis atkārtoti lūdzis trīs dienu laikā sniegt paskaidrojumus par to kā pašvaldība izvērtējusi pirkuma izdevīgumu un pārliecinājusies par pirkuma maksas un maksājuma procentu atbilstību tirgus cenām, kā arī ziņas par atliktā maksājuma procentu. Minētos faktus jāapliecina ar dokumentiem.

Atkārtoti tiek lūgts sniegt paskaidrojumu arī par likuma «Par pašvaldībām» 42.panta pirmās daļas pārkāpumu, uzņemoties saistības, kuras nav nodrošinātas ar finanšu resursiem. Ņemot vērā pašvaldības ierobežotās iespējas piesaistīt finanšu līdzekļus, Breidaks tiek lūgts paskaidrot, kādā veidā pašvaldība plānoja atrast finanšu līdzekļus, lai varētu samaksāt uzreiz visu pirkuma maksu. Ja pirkuma maksas samaksai bija paredzēti finanšu līdzekļi pašvaldības budžetā, tiek lūgts norādīt to, kāda budžeta, kurā sadaļā un kādā apmērā finanšu līdzekļi tika paredzēti.

Jau iepriekš ziņots, ka Finanšu ministrija sadarbībā ar Ādažu domes finanšu stabilizācijas uzraugu ir konstatējusi, ka pašvaldība finanšu stabilizācijas projektā nav uzrādījusi 2009. un 2010. gadā slēgtos darījumus par vairāk nekā 25 milj. Eiro. Pašvaldība nav spējusi pamatot arī 22 miljonus eiro vērto darījumu ar ēku Gaujas centrs. To pašvaldība 2009.gada aprīlī nolēma iegādāties, izmantojot pirmpirkuma tiesības, par vairāk nekā 9 miljoniem eiro, procentos maksājot 12,8 miljonus eiro, t.i., pavisam kopā vairāk nekā 22 miljonus. Tika noslēgta arī vienošanās ar SIA Gaujas centrs, kas pieļauj pirkuma maksas palielināšanu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām