Vējonis vēlas atstāt ZZS priekšsēdētāja amatu

2011. gada 24. maijs plkst. 22:14
Autors: LETA
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis vēlas rotēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) priekšsēdētāja amata.

Kā aģentūrai LETA apgalvoja Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks, bija vienošanās, ka vienu gadu ZZS vadīs Latvijas Zemnieku savienības pārstāvis, citu gadu - Latvijas Zaļās partijas pārstāvis. Vējonis, kurš ir LZS līdzpriekšsēdētājs, ZZS vada jau vairākus gadus, jo tika atzīts, ka nav lietderīgi ZZS priekšsēdētāju rotēt pirms 10.Saeimas vēlēšanām.
Tagad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Vējoņa darba slodze ir būtiski palielinājusies, jo viņam jāpārzina arī pašvaldības un e-lietas.

Vējonis tuvākajā laikā aicināšot sasaukt ZZS valdi, lai lemtu par priekšsēdētāja rotāciju, teica Silenieks.
Silenieks noliedza medijos izskanējušo informāciju, ka Vējonis atkāpjoties no ZZS priekšsēdētāja amata, jo nevarot uzņemties atbildību par prezidenta amata kandidāta izraudzīšanos, kam pieci ZZS Saeimas frakcijas deputāti izvirzījuši kolēģi Andri Bērziņu.
«Vējoņa kandidatūra Valsts prezidenta amatam tika apspriesta, tāpat kā Jāņa Dūklava (ZZS), Ingūnas Sudrabas, Gundara Daudzes (ZZS) un daudzu citu kandidatūras,» apgalvoja Silenieks.

Četriem LZP deputātiem, kas Saeimā darbojas ZZS frakcijā, Valsts prezidenta vēlēšanās būs brīvais balsojums, apgalvoja LZP līdzpriekšsēdētājs Silenieks. Pēc viņa domām, partijai lemt, kā prezidenta vēlēšanās balsos tās deputāti, nav jēgas, jo balsojums ir aizklāts un nav iespējams kontrolēt, kā deputāti nobalsoja.

LETA jau ziņoja, ka šodien līdz plkst.17 Saeimā Valsts prezidenta vēlēšanām bija pieteikti divi kandidāti - pašreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers un eksbaņķieris, Saeimas deputāts Bērziņš.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām