Vējonis vētīs Jūrmalas plānojumu

2011. gada 10. janvāris plkst. 16:22
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis lūgs pārbaudīt, vai Jūrmalas domes sabiedriskajai apspriešanai nodotie materiāli par pilsētas teritorijas plānojumu 2010. līdz 2013. gadam atbilst normatīvajiem aktiem, informē ministrija.

Šādu lēmumu ministrs pieņēmis pēc tam, kad tas ticies ar Jūrmalas aizsardzības biedrības (JAB) pārstāvjiem, kuri norādīja uz nelikumībām izstrādātajā teritorijas plānojuma versijā. JAB pārstāvji tikšanās laikā vērsa uzmanību uz to, ka sabiedriskajai apspriešanai nodotie materiāli, izstrādāti tādā veidā, ko iedzīvotājiem nav iespējams saprast. Tajos nav sniegts paskaidrojums, kādas izmaiņas iecerētas un kādēļ tās nepieciešamas. Turklāt arī apzīmējumi uz kartēm neesot saprotami un ir bez paskaidrojošā teksta.

Kā citas problēmas saistībā ar esošo teritorijas plānojumu tika minētas bažas par zaļo teritoriju apbūvi. JAB par īpaši satraucošu uzskata ieceri Lielupē, Dubultu līkumā paredzēt apbūvi uz ūdens, vai apbūvei pakļaut Lielupes palienes pļavas. Biedrības pārstāvji satraucas arī par ieceri kāpu zonā veidot plašu promenādi ar stacionārām būvēm.

«Teritorijas plānojumu kā tādu noraidīt nevar, bet šie uzslāņojumi un nelikumības ir jānovērš, citādi kūrortam tiks nodarīts nelabojams ļaunums,» tikšanās laikā paudis arī bijušais Jūrmalas mērs Romualds Ražuks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām