Vēlas atteikties no populārāko starppilsētu autobusu maršrutu dotēšanas

Autors: Db.lv
2010. gada 22. novembris plkst. 8:25

Nākamgad varētu tikt mainīta dotāciju piešķiršanas kārtība pasažieru pārvadājumiem. Tiek arī izskatītas iespējas atteikties no populārāko starppilsētu autobusu maršrutu dotēšanas, līdzekļus novirzot lauku rajoniem, intervijā Latvijas Radio norāda satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS). «Man šķiet, ka būs jāreformē arī starppilsētu autobusi, kur droši vien dotācijas nevajadzēs, jo tie ir vienīgie, kas šobrīd pelna. Lielākas problēmas ir ar attālinātiem lauku rajoniem, kur cilvēkiem ir tāpat jāpārvietojas, šie pārvadājumi neiet ar kādiem plusiem, tie faktiski visi iet ar zaudējumiem, kuri no valsts ir jāsedz pārvadātājiem,» teica U.Augulis.

Viņš arī pieļauj iespēju, ka varētu izmainīties arī reisu grafiki, kā arī atteikties no to autobusu reisu dotēšanas, kas ir pelnoši.

«Dotācijas ir jānovirza tieši uz lauku rajoniem, lai šos šobrīd nerentablos reisus varētu dotēt un pārvadātājam būtu vispār iespēja braukt. Te ir jautājums arī par to, kādas klases vai cik lieliem autobusiem braucam - vai tie ir 50 vietīgi autobusi ar pieciem pasažieriem vai arī braucam ar kaut ko mazāku,» skaidro ministrs.

«Pasažieru pārvadātājiem, gan pa dzelzceļu, gan autoceļiem, mēs parādus par 2009.gadu un 2010.gadu nosegsim šogad, nevis maksāsim nākamgad,» tā U. Augulis.