Vēlas izbeigt kriminālprocesu par Kodola nāvi

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 14. jūnijs plkst. 12:18

Valsts policija ir sagatavojusi lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu saistībā ar AS Latvijas Kuģniecības (LK) padomes īpaši pilnvarotā pārstāvja Venta Kodola nāvi šā gada martā.

Šobrīd lēmums ir aizsūtīts uz prokuratūru saskaņošanai, DB informēja VP pārstāve Linda Neimane – Zobena. Izbeigt procesu esot prokuratūras iniciatīva, bet sīkāki komentāri netiek sniegti.

DB jau vēstīja, ka LK pilnvarotais pārstāvis liela mēroga krāpšanas krimināllietas izmeklēšanā V.Kodols gāja bojā mīklainos apstākļos. Viņš tika atrasts kādas daudzstāvu mājas Dignāju ielā kāpņu telpā. Viņš bija nokritis no mājas piektā stāva.

V.Kodola pamatpienākumi bija LK interešu pārstāvība kriminālprocesā par vairāku desmitu miljonu ASV dolāru izkrāpšanu no uzņēmuma 2003.–2005.gadā un tiesvedības nodrošināšana no LK piederošo vientipa kuģa kompāniju puses par zaudējumu piedziņu Apvienotajā Karalistē, informēja Kuģniecība.

Pēc LK sniegtās informācijas, kriminālprocesā aizdomās turamo statuss šajā krāpšanas lietā pašlaik piemērots vairākiem bijušajiem LK atbildīgajiem darbiniekiem - Valērijam Godunovam, Oļegam Stepanovam, Alvim Akmenim un Aivaram Enkuzenam.