Vēlas lauzt stereotipus par bezcerību laukos

2015. gada 08. jūnijs plkst. 10:06
Autors: DB.lv
Dalies ar šo rakstu

Vecsauliešiem būs lielākas pārtikas un saimniecības preču izvēles iespējas. Pagasta centrā durvis vērs veikals «Elvi», vēsta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve.

«Bauskas Dzīve» apmeklējusi jauno tirgotavu un tikusies ar SIA «MNKD» valdes priekšsēdētāju Almu Spangeri.

Stāstot par ieceri, Latvijas Lauksaimniecības universitātes topošā absolvente uzsver – viņa vēlas lauzt stereotipus par bezcerību laukos: «Līdztekus lokālpatriotismam es vēlos pierādīt, ka laukos iespējams attīstīt uzņēmējdarbību, ka lauki nav pamesta un jaunu cilvēku dzīvei nepiemērota vieta. Vairākus gadus mūsu ģimene ir skatījusies, kā kādreizējā veikala ēka Vecsaules centrā stāv neizmantota, lēnām iet bojā. Tādēļ nolēmām te atjaunot veikalu.»

A. Spangere studijas Jelgavā apvienojusi ar darbu Šveices firmā, kas eksportē Baltijas liellopu gaļu uz Šveici un Vāciju. Jauniete vada šī uzņēmuma Latvijas nodaļu. Šogad ar ģimenes un draugu materiālu un morālu atbalstu nolemts izvērst biznesu Vecsaulē. Izveidota SIA «MNKD», un nu tiek atvērts veikals.

Kopš gada sākuma vairākus gadus pamestajā ēkā ieguldīti prāvi līdzekļi. Iekārtojot tirdzniecības zāli, padomu nav lieguši uzņēmēji, veikalnieki Ilona un Mareks Kronbuši. Konsultēties ar viņiem ieteikuši lielveikalu tīkla «Elvi» pārstāvji.

A. Spangere neslēpj, ka ir daudz kalkulējusi par tirgotavas darbības ekonomiskajiem aspektiem. Izlemts, ka pats par sevi veikals finansiāli nespēs pastāvēt. Tādēļ izvēlējušies sadarboties ar veikalu tīklu «Elvi».

Plašāk par A. Spangeres pieredzi veikala Elvi atvēršanā - laikrakstā Bauskas Dzīve.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds