Ventspilī nodokļa atvieglojumus saņem tūrisma nozare

2011. gada 28. marts plkst. 9:14
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ventspils dome piešķīrusi nekustamā īpašuma nodokļa atlaides tūrisma jomas komersantiem un pašvaldības iestādēm.   50% apmērā no nodokļa gada summas atlaide piešķirta 9 fiziskām un juridiskām personām par kopējo summu 14 743 lati. Lielāko atvieglojumu summu saņēmusi PSIA Ventspils labiekārtošanas kombināts par Ventspils Piejūras kempingu (Ls 7568), un SIA Viesnīca Dzintarjūra par īpašumiem, kuros darbojas viesnīcas Dzintarjūra un Vilnis (Ls 3961).  Nodokļa atvieglojumi piešķirti arī par īpašumiem, kur darbojas citas Ventspilī un Kurzemes reģionā atzītas viesnīcas: Olimpiskā centra Ventspils viesnīca, viesnīcas Jūras brīze un Kupfernams, jauniešu viesnīca Ventspils augstskolas tūristu viesnīca , kā arī viesu nami Karlīnes nams un Maija.

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi 90% apmērā jeb Ls 10 803 piešķirti SIA Olimpiskais centrs Ventspils par dažādām sporta būvēm un zemi, SIA Kurzemes filharmonija Ls 5337 apmērā par teātra namu Jūras vārti, arī atvieglojums 70% apmērā jeb Ls 1124 piešķirts SIA Ventspils lidosta.

Atvieglojumu par zemi un ēkām 70% apmērā jeb Ls 494 saņēma SIA Santa-Rema, kas nodrošina kinoteātra Kino Rio darbību Ventspilī.

Lai pretendētu uz nodokļa atvieglojumu saņemšanu, nodokļa maksātājam pašvaldībai ir jāiesniedz motivēts iesniegums un noteikti dokumenti. Pašvaldība vērtē nodokļa maksātāja atbilstību saistošajos noteikumos noteiktajiem kritērijiem, nodokļa maksātājam nedrīkst būt nekustamā īpašuma nodokļa parāda Ventspils pilsētas pašvaldības budžetā, un tā saimnieciskajai darbībai (juridiskajai adresei) jābūt reģistrētai Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām