Ventspilī sola uzbūvēt modernāko zivju konservu rūpnīcu Baltijā

2011. gada 23. marts plkst. 9:41
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kompānija Baltic fishing corporation Ltd (BFC) plāno divu gadu laikā uzbūvēt jaunu zivju konservu ražošanas kompleksu Ventspilī, Ventspils Brīvostas teritorijā.

BFC uzskata, ka zivju produkcijas realizācijas iespējas ir ļoti perspektīvas gan austrumu tirgū, gan arī Rietumos, tāpēc nolemts investēt modernas ražotnes izveidē, lai nodrošinātu pieaugošo pieprasījumu pēc zivju produkcijas. Ražošanas kompleksa izveidei plānots piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu, projekta kopējās izmaksas var sasniegt 10 miljonus ASV dolāru.

Moderna zivju ražošanas kompleksa izveide ir loģisks uzņēmuma biznesa attīstības turpinājums, uzskata  BFC direktors Andrejs Bērziņš. Līdz šim BFC meitas uzņēmums SIA Baltic seafood trade esot veiksmīgi sadarbojies ar citiem Ventspilī un Kurzemē strādājošiem zivju ieguves un pārstrādes uzņēmumiem, vairākām zvejnieku firmām (Grifs, Bradava, Verģi), zivju konservu ražotājiem, kā arī ar kārbu piegādātājiem (Kalmeta, Gamma A).

Vājais posms, atzīst A. Bērziņš, ir modernas ražotnes trūkums. A.Bērziņš ir pārliecināts, ka Ventspils zivju konservu kombināts (VZZK) savus resursus ir izsmēlis, tāpēc nepieciešama jauna un moderna ražotnes izveide. Turklāt VZKK maksātnespējas process sarežģījot ilgtermiņa sadarbību un radot risku turpmākām investīcijām. Arī VZKK atrašanās vieta - blakus zilā karoga pludmalei un jahtu ostai, kā arī tā novecojušās iekārtas, kas nenodrošina ekoloģisku ražošanas procesu, liecinot par to, ka jaunas ražotnes izveide Ventspilī ir progresīvs risinājums.

Uzņēmums sola, ka projekts garantēs modernāko šāda veida ražošanas kompleksu Baltijā, kura ražošanas jauda būs aptuveni 5 miljoni konservu kārbu mēnesī. Iekārtas tikšot pielāgotas Eiropas Savienības prasībām, tādējādi nodrošinot ekoloģiskāku ražošanas procesu. Tiek plānots, ka jaunā ražotne nodrošinās darbu 300 cilvēkiem. Projektu plānots nodot ekspluatācijā 2013.gadā.
 

Kompānija BFC ir vērsusies Ventspils Brīvostas pārvaldē ar lūgumu izskatītu iespēju zemes gabala nomas piešķiršanai akvatorija tuvumā. Ražotni plānots aprīkot ar visām nepieciešamajām zivju apstrādes līnijām (cepšanas, kūpināšanas, u.c.), lai veiktu gan Baltijas jūras izejvielas (brētliņas, reņģes, mencas), gan okeāna izejvielas (siļķes, sardinellas, skumbrijas u.c.) apstrādi. Zivju konservu iepakojuma veids būs gan klasisks, gan arī Rietumu pieprasījumam atbilstošs.

BFC projekta sadarbības partneri ir firma Peruza Ltd (iekārtu ražotājs), kas nodrošinās jauno kompleksu ar atbilstoša līmeņa iekārtām, un Edo Consult, kas izstrādā projektu ES finansējuma piesaistei.

Dalies ar šo rakstu