Ventspils akvaparku piemēros arī invalīdiem

2011. gada 29. aprīlis plkst. 16:23
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ventspils pludmales akvaparkā plānots iegādāties un novietot pārvietojamu hidraulisko pacēlāju invalīdiem, kas atvieglotu cilvēkiem ar kustību traucējumiem ūdens procedūru veikšanu.

Tā ir viena no projekta Mana sociālā atbildība aktivitātēm, kuram finansējumu plānots piesaistīt no Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas, informē Ventspils dome.

Projekta ietvaros paredzēta arī pavadoņu – asistentu biroja izveide Sociālā dienesta telpās Ventspilī. Jauno pakalpojumu nodrošinātu 3 pavadoņi – asistenti. Lai pakalpojums būtu pilnvērtīgāks, par projekta līdzekļiem paredzēta 1 mobilā pacēlāja iegāde un 3 riteņkrēslu iegāde. Biroja darbības nodrošināšanai tiks piesaistīts arī Sociālā dienesta rīcībā esošais invalīdu transports. Lai sagatavotu Sociālā dienesta telpas pavadoņu – asistentu biroja darba vajadzībām, plānots veikt telpu remontu un ieejas durvju pielāgošanu personām ar kustību traucējumiem. Tā kā dalība projektā paredz arī pārrobežu sadarbības principus, paredzēts, ka viens no pavadoņiem – asistentiem pārvaldīs lietuviešu valodu un varēs piedāvāt šo jauno pakalpojumu lietuviešu tūristiem, kuri vasaras periodā lielā skaitā apmeklē Ventspils pilsētu. Katru gadu viesu vidū Piejūras kempingā ierodas apmēram 50 personas ar kustību traucējumiem, kam būtu nepieciešami pavadoņa – asistenta pakalpojumi, lai nokļūtu līdz pludmalei, atklātajam akvaparkam vai citiem pilsētvides objektiem.

Projekts paredz arī pilsētvides pieejamības nodrošināšanu personām ar kustību traucējumiem, tādēļ plānots veikt vides pieejamības uzlabojumus Kempinga teritorijā, izbūvējot bruģētu celiņu saskaņā ar universālā dizaina principiem. Šāds celiņš atvieglotu pilsētas viesu un ventspilnieku, kas pārvietojas riteņkrēslā, nokļūšanu līdz Piejūras parkam un arī tālāk līdz jūrai.
Projekta kopējās izmaksas plānotas gandrīz 69 tūkstošu latu apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām