Ventspils Biznesa inkubatorā reģistrēts 100. uzņēmums

2013. gada 01. oktobris plkst. 11:59
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Biznesa inkubatorā reģistrēts 100. uzņēmums, kas aktīvi izmanto vai ir izmantojis inkubatora sniegto atbalstu.

VATP Biznesa inkubatora pirmsākumi meklējami 2006. gada vasarā, tomēr kā svarīgākais posms inkubatora attīstībā datējams 2009.gads, kad VATP parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par divu miljonu latu liela finansējuma piešķiršanu biznesa inkubācijas pakalpojumu sniegšanai Ventspilī un Talsos.

Šobrīd VATP Biznesa inkubatora pakalpojumus saņem 65 uzņēmumi, 35 jau izgājuši inkubācijas procesu un aktīvi darbojas ārpus VATP Biznesa inkubatora. Par apaļā cipara 100 īpašnieku kļuvis Talsu uzņēmums SIA Krāsotava.lv, kas ar inkubatora palīdzību plāno piedāvāt Latvijas tirgum pulverkrāsošanas pakalpojumus.

Pateicoties piesaistītājam finansējumam, VATP Biznesa inkubatora telpu platība tikusi palielināta no 400 m2 līdz 3500 m2. Sākotnēji bija tikai biroja telpas Ventspils Augstskolā, šobrīd inkubatora rīcībā ir arī clean room jeb tīrā telpa Tehnoloģiju parkā – speciāla vide elektronikas produktu ražošanai, informē VATP Biznesa inkubatora projektu vadītāja Natālija Nudga.

Talsu filiālē par veiksmīgāko uzņēmumu uzskatāms SIA Baltic textile production, kas kopumā nodrošina 45 darba vietas, norāda filiāles vadītājs Mārtiņš Velde. Kopš 2009.gada, kad darbu sāka Talsu filiāle, šeit inkubatora atbalstu saņēmuši 25 uzņēmumi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām