Transports un loģistika

Ventspils brīvostā kravu apjoms kāpis par 9%

Egons Mudulis, 07.12.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vienpadsmit mēnešos pārkrautie 28,2 miljonus tonnu kravu par 3,4 miljoniem pārsniedzis šogad plānoto apjomu.

Visvairāk ostā 2012.gada 11 mēnešos pārkrauti naftas produkti – 15 miljoni tonnu, kas ir par 13% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 7,2 miljoni tonnu, kas nodrošināja kāpumu par 24% salīdzinājumā ar pagājušā gada atbilstošo laika periodu. Trešais lielākais bijis Ro-Ro kravu apjoms – vienpadsmit mēnešos to apjoms sasniedzis 1,8 miljonus tonnu, kas nedaudz pārsniedz pagājušā gada līmeni.

Septiņi no desmit Ventspils brīvostas termināļiem vienpadsmit mēnešos palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Lielākais kravu pieaugums bijis SIA Ventspils Nafta termināls – par 8%, a/s Ventbunkers – par 39% un a/s Baltic Coal Terminal – par 20%.

Jāatgādina, ka 2012.gada 23.novembrī tika apstiprināts Ventspils brīvostas pārvaldes budžets, kurā vairāk nekā 26 miljoni latu jeb 61% budžeta izdevumu plānoti Investīciju programmas īstenošanai. Kā lielākie no investīciju projektiem paredzēti jaunā sauskravu termināļa būvniecība, jaunas piestātnes būvniecība, muliņa demontāža slēgtā ogļu termināļa jaudas palielināšanai, pievadceļu rekonstrukcija un būvniecība ostas termināļiem un industriālajām zonām, rūpniecisko objektu būvniecība.

Komentāri

Pievienot komentāru