Ventspils brīvostas pārvalde respektēs aizliegumu slēgt būvniecības līgumu

2011. gada 31. janvāris plkst. 13:13
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atzinis par pamatotu sūdzību saistībā ar konkursu par tiesībām būvēt sauskravu termināli Ventspils ostā. Ventspils brīvostas pārvalde respektē IUB lēmumu un vērtēs piedāvājumus atkārtoti.

Iepirkumu uzraudzības biroja lēmums nosaka, ka jāveic sauskravu termināļa būvniecības piedāvājumu pārvērtēšana. Respektējot šo lēmumu, Ventspils brīvostas pārvalde vēlreiz izvērtēs visus iesniegtos piedāvājumus, informē Brīvostas pārvalde. 2010. gadā Ventspils brīvostas pārvalde izsludināja iepirkumu par sauskravu termināļa būvniecību Ventspilī. Pēc piedāvājumu izvērtēšanas viens no pretendentiem - personu grupa, kurā ietilpst SIA Tilts, SIA GT L, SIA ZRF GT Inspect - iesniedza sūdzību IUB, un birojs pieņēma lēmumu likt Ventspils brīvostas pārvaldei piedāvājumus izvērtēt vēlreiz.

Visi piedāvājumi tikuši vērtēti trīs kārtās – skatot kvalifikācijas, tehnisko un finanšu piedāvājumu. No iesniegtajiem septiņiem piedāvājumiem konkursa komisija kā neatbilstošus noraidīja divus, norāda Brīvostas pārvalde.

Viens no piedāvājumiem tika noraidīts kvalifikācijas piedāvājuma dēļ un vēl viens – izvērtējot pieejamo papildu informāciju par pretendenta iesniegtajiem dokumentiem. Pēc komisijas pieprasījuma precizēt informāciju pretendents iesniedza dokumentu, kura izgatavošanu un parakstīšanu apakšuzņēmējs noliedza. Konkursa komisija to uzskatīja par pietiekamu pamatu, lai piedāvājumu noraidītu. Par uzvarētāju tika atzīts lētākā piedāvājuma autors no atlikušajiem pieciem pretendentiem.

Iepirkumu uzraudzības birojs lēmumā norāda, ka iepirkuma izsludinātājam nebija tiesību pieprasīt papildu informāciju no potenciālajiem apakšuzņēmējiem un, uz to pamatojoties, noraidīt pretendentu.

Ventspils brīvostas sauskravu termināļa būvniecības konkursā par uzvarētāju bija atzīts konsorcijs RTS, kas piedāvāja līgumcenu 9,49 milj. Ls bez PVN, savukārt sūdzības iesniedzēja piedāvātā cena bija 8,787 milj. Ls bez PVN, liecina IUB informācija.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām