Ventspils dome atsakās no bezalgas brīvdienām

2011. gada 19. aprīlis plkst. 17:14
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ventspils domes darbiniekiem šogad vairs nebūs obligāti jāizmanto bezalgas brīvdienas. Tā lēmusi domes Ekonomikas un budžeta komisja pēc 2011. gada I ceturkšņa budžeta izpildes izskatīšanas.

Pašvaldībai ir stabila finanšu situācija, un nodokļu ieņēmumi pildās sekmīgi, norādījis domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Šogad bija paredzēts, ka Ventspils domes darbiniekiem būs jāizņem 5 bezalgas atvaļinājuma dienas,. Budžeta situācija ir tāda, ka var pieņemt lēmumu atcelt bezalgas brīvdienas, norāda A. Lembergs.

Db.lv pērn rakstīja, ka Ventspils pašvaldības 2010.gada budžetā, ievērojot piesardzības principu, sākotnēji visiem pašvaldības iestāžu darbiniekiem bija noteiktas 20 bezalgas brīvdienas, ar nosacījumu, ka tiks vērtēta iespēja šo dienu skaitu pārskatīt atkarībā no pašvaldības budžeta ieņēmumu (galvenokārt, nodokļu ieņēmumu) izpildes. Pēc 2010.gada pirmo piecu mēnešu izpildes izskatīšanas domes Ekonomikas un budžeta komisijas sēdē lēmums tika pārskatīts, un 2010.gadā pašvaldības iestāžu darbiniekiem bija jāizmanto piecas bezalgas brīvdienas.