Ventspils Livonijas ordeņa pils atgūs vēsturiskās telpas

2011. gada 26. janvāris plkst. 15:56
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ventspilī parakstīts līgums par Livonijas ordeņa pils kompleksa rekonstrukciju, renovāciju un ekspozīcijas izveidi, noslēdzot pils kompleksa atjaunošanu.   Visu šo darbu veikšanai nepieciešami vairāk kā 1,4 miljoni lati, no kuriem gandrīz 1,2 miljoni latu ir Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums. Ventspils pilsētas pašvaldība muzeja kārtējā budžeta ietvaros finansē arī ekspozīcijas izveidei nepieciešamo vēstures un mākslas priekšmetu iegādi un restaurāciju. Kā jau iepriekš ziņots, projekts Livonijas ordeņa pils kompleksa Ventspilī rekonstrukcijas, renovācijas un ekspozīcijas izveide tiks īstenots līdz 2012.gada maijam.

Viens no galvenajiem projekta uzdevumiem ir Livonijas ordeņa pils 2.stāva restaurācija un ekspozīcijas izveide tajā. Lai arī iepriekš veiktie restaurācijas darbi tika veikti tā, lai radītu plašas ekspozīciju un pasākumu norises telpas, pils iespējas šajā ziņā ne tuvu nav izsmeltas, norāda pils apsaimniekotājs - Ventspils muzejs. Restaurācijas ietvaros pēc arhitekta Pētera Blūma (SIA Konvents) izstrādātā projekta tiks veikta vēsturiskās ordeņa pils nozīmīgāko telpu – kapelas, kapitula zāles, ordeņa brāļu guļamtelpas, ēdamtelpas restaurācija un interjera izveide. Šo telpu restaurācija un ekspozīcijas izveide, balstoties uz SIA H2E mākslinieciski tehnisko projektu un arhitekta iecerēm, sniegs priekšstatu par ordeņa pils vēsturi. Projekta ietvaros plānota arī krājuma telpu izveide 4.stāvā, Livonijas ordeņa pils un citu pils kompleksa ēku fasāžu restaurācija, kā arī mūra sētas rekonstrukcija un renovācija.

Pils atjaunotnes iecere radusies pirms vairāk nekā 17 gadiem. 1995.gadā notika starptautisks seminārs Ventspils pils konservācijas un restaurācijas teorētiskie un praktiskie aspekti, kurā atzinību guva arhitekta P.Blūma izstrādātā fasāžu restaurācijas koncepcija, kas ietekmē arī vēlākās pils iekštelpu atjaunošanas nostādnes. 1997.gadā tika restaurētas pils fasādes, bet 1998.-2000.gadā notika intensīvi iekštelpu atjaunošanas un labiekārtošanas darbi. Savukārt 2001.-2002.gadā pils torņa piecos stāvos un  tās korpusa pirmā stāva telpās atklāta Ventspils muzeja ekspozīcija, bēniņu stāvā – izstāžu telpas.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām