Ventspils ostā līderos Kālija parks

2011. gada 09. marts plkst. 17:19
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lielākais kravu apgrozījuma pieaugums Ventspils ostā šī gada divos mēnešos, salīdzinot ar 2010.gada janvāri un februāri, ir a/s Kālija parks.

Kālija pārkraušanas apjoms palielinājies par 216 tūkstošiem tonnu, salīdzinot ar laiku pirms gada, informē brīvostas pārvalde. Līdz ar to kopējais kravu apgrozījums terminālī palielinājies par 75,74%.

Par sešiem tūkstošiem tonnu jeb 1,75% apgrozījums pieaudzis a/s Baltic Coal Terminal, kas nodarbojas ar akmeņogļu pārkraušanu.

Stabili turpinās apgrozījuma pieaugums SIA Noord Natie Ventspils Terminal, kas pamatā nodarbojas ar prāmju satiksmes organizēšanu. Kopējais kravu apgrozījums terminālī šī gada divos mēnešos palielinājies par 45,33%. Šogad no Ventspils uz Nīneshamni Zviedrijā prāmji kursē piecas reizes nedēļā, Trāvemindi Vācijā divas reizes nedēļā, bet maršrutā Lībeka-Ventspils-Sanktpēterburga-Ventspils-Lībeka – četras reizes nedēļā. Salīdzinot ar pagājušā gada janvāri un februāri, prāmju pasažieru skaits Ventspils ostā palielinājies par 60,72%, vieglo auto – par 128,67%, kravas vienību – par 303,67%.

Db.lv jau rakstīja, ka kopā 2011.gada februārī Ventspils ostā pārkrauts 2208 tūkstoši tonnu, kas ir par 330 tūkstošiem tonnu vairāk nekā janvārī. Februāris Ventspils ostā bijis labākais mēnesis pēdējo deviņu mēnešu laikā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām