Ventspils poligonā apstrādās atkritumus un ražos biogāzi

2011. gada 30. maijs plkst. 16:07
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ieguldot, 4,9 miljonus latu, sadzīves atkritumu poligonā Pentuļi, kas atrodas Ventspils novada Vārves pagastā, tiks izveidots atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centrs, kā arī atkritumu glabāšanas laikā radušās biogāzes savākšanas sistēma.

2011.gada 1. jūnijā pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts valdes priekšsēdētājs Gaitis Celms parakstīs līgumus ar pilnsabiedrību Konsorcijs RTS par projektēšanas un būvdarbiem sadzīves atkritumu poligonā Pentuļi un ar SIA Geo Consultants par būvuzraudzību. Līgumi tiek slēgti Ventspils reģiona atkritumu  apsaimniekošanas projekta II kārtas ietvaros.
Iepriekšminētie uzņēmumi tiesības veikt attiecīgos darbus ieguva atklātos iepirkuma konkursos. Pilnsabiedrība Konsorcijs RTS par vairāk kā 3.9 miljoniem latu (bez pievienotās vērtības nodokļa) veiks atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centra, kā arī atkritumu glabāšanas laikā radušās biogāzes savākšanas sistēmas ar sadedzināšanas lāpu izbūvi. Savukārt SIA Geo Consultants par 65 tūkstošiem latu (bez pievienotās vērtības nodokļa) nodrošinās būvuzraudzības pakalpojumus.
Konsorcijs RTS veido SIA  RTS Infra Construction, AS Ehitus, firma Rand ja Tuulberg, SIA Būvalts R.
Projektu plānots īstenot līdz 2012.gada beigām, izmantojot piešķirto Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 3,17 miljonu latu apmērā. Pārējos līdzekļus nodrošinās Ventspils Labiekārtošanas kombināts, piesaistot kredītu.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām