Ventspils Zivju konservu kombinātā aizdomas par apzinātu bankrotu

2011. gada 29. marts plkst. 9:02
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ventspils zivju konservu kombināts (VZKK) saņēmis zvērināta revidenta ziņojumu par sabiedrības saimniecisko darbību, kurā, iespējams, konstatēti šaubīgi darījumi vairāku simtu tūkstošu ASV dolāru apmērā, kas īstenoti iepriekšējās vadības laikā.

Par atklātajām nelikumībām tiks ziņots Finanšu policijai, sola Ventspils Zivju konservu kombināta (VZZK) pārvaldnieks Ainārs Zīle.

Atklātie fakti liecinot, ka maksātnespējas administratore Rita Skrinda un viņas civilvīrs, bijušais pārvaldnieks Vladimirs Šapeļs, iespējams, sadarbojoties ar SIA DVM, ko pārstāv kāds Jagutils Abramovs, veikuši virkni darījumu, kuru rezultātā uzņēmums nonācis nopietnās finansiālās grūtībās. Tā vietā, lai kārtotu VZKK saistības ar kreditoriem atbilstoši sanācijas plānam, iepriekš minētais grupējums īstenojis shēmu, kas samazināja uzņēmuma ienākumus, pārdodot produkciju par nepamatoti pazeminātām cenām. Tostarp, īsi pirms VZKK administratora maiņas, uz kompāniju SIA DVM izvests nepamatoti daudz gatavās produkcijas, apgalvo pārvaldnieks.

Iepriekšējā vadība esot arī palikusi parādā piegādātājiem, darbiniekus atstājusi bez algām un valstij maksātnespējas procesa laikā nav nomaksāti nodokļi aptuveni 120 tūkstošu Ls apmērā.

 VZKK pārvaldnieku Ainaru Zīli satraucot neoficiāli izskanējusi informācija, ka ar iepriekšējo pārvaldnieku saistītās personas vēlas pārņemt VZKK saistības no nodrošinātā kreditora AS Swedbank. Pārvaldnieks esot pārliecināts, ka, apstiprinot sanācijas plāna grozījumus, uzņēmums spētu nokārtot pilnībā saistības ar nodrošinātajiem kreditoriem, gan arī daļu veco saistību ar nenodrošinātajiem kreditoriem, starp kuriem ir valsts un pašvaldību uzņēmumi, kā arī Valsts Ieņēmumu dienests. Taču bažas radot fakts, ka nodrošinātā kreditora AS Swedbank vietā pēkšņi var stāties konkurents, kuru neinteresē uzņēmuma darbība, bet drīzāk tā aktīvu pārņemšana, novedot uzņēmumu līdz bankrotam.

Pašlaik uzņēmumā tiekot veikts padziļināts audits un aptaujāti darbinieki, lai precizētu atklātos faktus un lemtu par tālākām darbībām. Taču audita procesu apgrūtina fakts, ka jaunais administrators R.Stumbergs joprojām nav saņēmis dokumentus no R.Skrindas (tai skaitā dokumentus, kas apliecina kreditoru prasījumus). Administrators vērsies ar vēstuli pie R.Skrindas ar lūgumu nodot dokumentus pēc iespējas ātrāk, lai gan tiesa to sākotnēji uzdeva darīt jau šī gada18. februārī, bet pēc R.Skrindas lūguma (viņas slimības dēļ) termiņš ir pagarināts līdz šā gada 8.aprīlim.

Neraugoties uz sarežģīto situāciju, VZKK turpina strādāt un marta mēnesī saražotās produkcijas apjoms sasniegs divus miljonus kārbu.

Dalies ar šo rakstu