Ventspils Zivju konservu kombināta īpašnieki panāk mierizlīgumu ar kreditoriem

2011. gada 25. jūlijs plkst. 12:27
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Ventspils tiesa ir apstiprinājusi starp a/s Ventspils zivju konservu kombināts (VZKK) īpašniekiem un tā kreditoriem noslēgto izlīgumu, kas paredz, ka VZKK sešu mēnešu laikā norēķinās ar kreditoriem un atjauno uzņēmuma maksātspēju.

«Ar tiesas lēmumu uzņēmuma dzīvē sākas jauns posms. Pēc tiesas lēmuma stāšanās spēkā darbību atjaunos uzņēmuma pārvaldes institūcijas – valde un padome, kurām nodošu uzņēmuma ikdienas vadīšanas pienākumus. Turpmāk mans uzdevums būs sekot līdzi tam, vai tiek pildīti tiesā apstiprinātā izlīguma nosacījumi,» informē uzņēmuma maksātnespējas procesa administrators Raivis Stumbergs. Atbilstoši tiesā apstiprinātajam izlīgumam, VZKK īpašnieki ar kreditoriem ir vienojušies, ka kreditori piekrīt dzēst 95% no savu prasījumu summas, kā arī atsakās no līgumsoda, procentiem vai nokavējuma naudas piedziņas. Dzēsto prasījumu kopsumma ir vairāk nekā 3,65 miljoni latu.

Kopumā VZKK kreditoriem nākamo sešu mēnešu laikā ir jāizmaksā 570,2 tūkst. latu, kā arī Valsts ieņēmumu dienestam paredzēts samaksāt nodokļu parādu 162,4 tūkst.latu apjomā.

Db.lv rakstīja, ka šā gada aprīlī maksātnespējīgais Ventspils Zivju konservu kombināts pirmo reizi vairāku gadu laikā spēja nomaksāt nodokļus un sāka dzēst nodokļu parādu. Iepriekš Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra uzsāka kriminālprocesu par iespējamo krāpšanu VZKK maksātnespējas procesā un nomainīja administratoru.

Dalies ar šo rakstu