Ventspils Zivju konservu kombināts stabilizē darbību

2011. gada 07. aprīlis plkst. 9:34
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Maksātnespējīgais Ventspils Zivju konservu kombināts (VZZK) pirmo reizi vairāku gadu laikā spēj nomaksāt nodokļus un sākt dzēst nodokļu parādu, apgalvo VZZK maksātnespējas administrators Raivis Stumbergs.

R.Stumbergs, kurš administratora pienākumus sāka pildīt šā gada februārī, uzsver, ka viņa pilnvaru laikā uzņēmuma saimnieciskās darbības turpināšanai bijuši divi kritiski momenti, kuros viņam izdevies rast pozitīvu risinājumu.

«Pirmkārt, ir izdevies panākt vienošanos ar Valsts ieņēmumu dienestu par iepriekšējā administratora darbības laikā izveidojušos aktuālo nodokļu parādu (aptuveni 120 tūkstošiem latu) pakāpenisku nomaksu vairāku gadu garumā, kā arī par šā gada februāra nodokļu parāda nomaksu gada laikā. Marts būs pirmais mēnesis, par kuru tiks nomaksāti visi nodokļi, kā arī sāksim maksāt nodokļu parādus. Otrkārt, ir izdevies saglabāt Krievijas Federācijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta atbilstības sertifikātu produkcijas eksportam uz šo kaimiņvalsti. Bez šī sertifikāta uzņēmuma turpmākā darbība faktiski nebūtu iespējama, jo vairāk nekā 90% saražotās produkcijas eksportējam uz Krieviju,» uzsver administrators.

Administrators cer, ka jau tuvākajā laikā izdosies saņemt visus dokumentus no iepriekšējās administratores Ritas Skrindas un pabeigt uzņēmuma auditu. Pretējā gadījumā ilgstoša neskaidrība par uzņēmuma patieso finansiālo stāvokli varot pasliktināt tā dzīvotspēju, apdraudēt gan turpmāko saimniecisko darbību, gan izredzes atjaunot uzņēmuma maksātspēju un norēķināties ar kreditoriem.

Db.lv jau rakstīja, ka Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra ir uzsākusi kriminālprocesu par iespējamo krāpšanu VZKK maksātnespējas procesā. Par pārkāpumiem atstādināta maksātnespējas administratore Rita Skrinda.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām