Veriff komandai pievienojas bijušais Uber vadītājs Baltijā 

Igaunijas tehnoloģiju kompānijas «Veriff» komandu papildina Enns Metsars (Enn Metsar), kļūstot par uzņēmuma biznesa attīstības vadītāju

Anda Asere, 10.9.2018

Enns Metsars

Foto: publicitātes

Iepriekš viņš trīs gadus bija «Uber» vadītājs Baltijā un sāka šīs kompānijas darbību Igaunijā un Lietuvā. «Galvenais iemesls, kāpēc pievienojos «Veriff», ir tas, ka viņi strādā ar ļoti nopietnu problēmu – nodrošināt uzticību digitālajā pasaulē. Daudzi pakalpojumi pārceļas uz digitālo vidi, kas padara tos ātrākus un finansiāli pieejamākus. Taču tiešsaistes biznesus kavē uzticības trūkums starp iesaistītajām pusēm. Jautājums ir par to, vai šis šķērslis ir pārvarams. Es ticu, ka sadarbībā ar «Veriff» tas ir iespējams. Es novērtēju kompānijas profesionālo komandu un man ir bijusi lieliska pieredze, sadarbojoties ar «Veriff» dibinātāju Kārelu Kotkas (Kaarel Kotkas). «Uber» mēs izmantojām «Veriff» pakalpojumus, lai pārbaudītu vadītāju un transportlīdzekļu atbilstību,» saka E. Metsars.

«Veriff» dibinātājs un vadītājs K. Kotkas uzskata, ka E. Metsars ir vērtīgs komandas papildinājums. «Ennam ir pieredze gan finanšu, gan dalīšanās ekonomikā, turklāt viņa aizraušanās ir padarīt progresīvas tehnoloģijas plaši pieejamas. Viņa spēcīgā puse ir stratēģiskā vadība un globāls redzējums. Mēs šo pieredzi un zināšanas augsti novērtējam,» viņš norāda.

Db.lv jau rakstīja, ka jūnijā Igaunijas tiešsaistes identitātes verifikācijas nodrošināšanas jaunuzņēmums «Veriff» paziņoja par 7,7 miljonu dolāru investīciju piesaisti. Šī investīciju raunda vadošais partneris ir investīciju fonds «Mosaic Investments», kam pievienojies «TransferWise» līdzdibinātājs Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), aktieris un investors Estons Kačers (Ashton Kutcher), viens no «Google» agrīnajiem darbiniekiem un «Gmail» izveidotājs Pauls Buhaits (Paul Buchheit), bijušais «Twitter» viceprezidents korporatīvās stratēģijas jautājumos Elads Gils (Elad Gil) un investīciju fondi «SV Angel», «ACE Ventures» un «Superangel». Investīcija notikusi uzreiz pēc jaunuzņēmumu akseleratora «Y Combinator» absolvēšanas. Finansējumu uzņēmums plāno izmantot, lai turpinātu attīstīt produktu un paplašinātu klientu apkalpošanas komandu. Tā mērķis ir būt pasaulē drošākajam identitātes verifikācijas rīkam mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Kopumā līdz šim «Veriff» ir piesaistījis 8,4 miljonus dolāru no 25 institucionāliem un privātiem investoriem, tostarp t.s. «Estonian Mafia» un bijušā «Lexisnexis» vadītāja Endrjū Prozes (Andrew Prozes).

Uzņēmuma dibinātājs K. Kotkas jau stāstīja, ka kompānija ļauj ikvienai interneta vietnei vai mobilajai ierīcei pārbaudīt autovadītāja apliecību, pasi vai valsts izdotu identifikācijas dokumentu. Saistībā ar augstajām izmaksām iepriekš identitātes pārbaudes pakalpojumi bija pieejami tikai lieliem uzņēmumiem.

«Veriff» 2015. gadā dibināja tolaik 20 gadus vecais K. Kotkas. Produkts nonāca pie patērētājiem 2016. gada jūnijā, kad «Inbank» un «Hansapost» integrēja «Veriff». Šobrīd uzņēmumam ir vairāk nekā 40 maksājoši klienti. Uzņēmuma nākotnes mērķis ir panākt uzticību internetā un nodrošināt, ka cilvēki, domājot par tiešsaistes identifikāciju, zina, ka ir tāda Igaunijas kompānija «Veriff», kas piedāvā to izdarīt ātri un viegli, un ka tas pieejams ne tikai lieliem uzņēmumiem, bet arī maziem un vidējiem, arī jaunuzņēmumiem.

Tevi varētu interesēt

Jau otro gadu pēc kārtas 12. septembrī atzīmēs Startup dienu, lai akcentētu...

Līdzīgi kā rentgens, SIA Graphdo ataino finanšu iestāžu klientu maksājumus vizuālā veidā,...

Japānas autobūves kompānija Toyota Motor Corp. investēs aptuveni 500 miljonus dolāru (430...

Šveices datoru un mobilo ierīču piederumu ražotājs Logitech veic lielu pirkumu. Kompānija...

Kopš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības atklāšanas ASV to apmeklējuši...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Finanšu tehnoloģiju kompānijas TransferWise apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā, kas beidzās...

Jau otro gadu pēc kārtas 12. septembrī atzīmēs Startup dienu, lai akcentētu...

Līdzīgi kā rentgens, SIA Graphdo ataino finanšu iestāžu klientu maksājumus vizuālā veidā,...

Auto koplietošanas pakalpojuma sniedzējs Carguru noslēdzis investīciju piesaistīšanas procesu,...

Virtuālās realitātes (VR) studija PlatformaVR Latvia līdz gada beigām plāno investēt jaunās...

Nākamā Latvijas un Baltijas jaunuzņēmumu konference TechChill norisināsies 2019. gada no 21....

Latvijā dibinātais fintech jaunuzņēmums Mintos 3,5 gadus pēc starta tirgū sasniedzis 1...

7. septembrī noslēgsies pieteikšanās inovācijas platformas «Demola Latvia» 2018. gada rudens sezonai,...

Pagājušajā nedēļā kopstrādes telpās Teikums tika aizvadīts jauno uzņēmēju konkursa Creative Business...

Personāla tehnoloģiju uzņēmums Motivio ir piesaistījis pirmssēklas investīcijas 80 000 eiro apmērā...