Vērojams ilgākais finanšu tirgus cenu pieaugums vēsturē

2017. gada 21. decembris plkst. 15:14
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

«Ziemeļkorejas kodolieroču izmēģinājumi, saspīlējums Tuvajos Austrumos, Angelas Merkeles sarežģītais valdības veidošanas process – visi šie pēdējā laika notikumi rosinājuši uzdot jautājumu par ietekmi uz finanšu tirgiem. Tomēr tā bijusi ļoti neliela – kopumā pasaules ekonomika aug veselīgā tempā,» skaidro Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Redzams, ka ieguldītāji bijuši pietiekami gudri un koncentrējušies uz reālo akciju tirgu dzinēju – uzņēmumu peļņu. Tuvojoties gada beigām, ir skaidrs, ka šogad uzņēmumu peļņa piedzīvo stabilu izaugsmi visā pasaulē, kur pieauguma tempi daudzos reģionos sasniedz pat divciparu rādītājus.

Par spīti iepriekš plaši paustajam viedoklim, ka Donalda Trampa uzvaras gadījumā finanšu tirgū gaidāms sabrukums, tas nav noticis un realitātē kopš vēlēšanām ASV tirgū nav novērota pat 3% korekcija, drīzāk pretēji – S&P500 indekss turpināja pieaugt 390 dienas, kas ir visilgākais šāda veida periods vēsturē.

ASV uzņēmumu peļņa trešajā ceturksnī pieauga par 8,3% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un 72,2% no uzņēmumiem, kas līdz šim ziņojuši par saviem rezultātiem, savos rādītājos ir pārspējuši analītiķu prognozes. Šis rādītājs krietni pārsniedz ilgtermiņa vidējo rādītāju – 64%, tādējādi apstiprinot, ka šobrīd ASV uzņēmumi piedzīvo spēcīgas izaugsmes laiku.

Dalies ar šo rakstu