Transports un loģistika

Vēršas pret citu dalībvalstu autovadītāju diskrimināciju Lielbritānijā un Vācijā

Egons Mudulis, 28.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas Komisija (EK) pastiprinājusi tiesvedību pret diskriminējošām ceļa nodevu sistēmām Apvienotajā Karalistē un Vācijā, jo tās neievēro noteikumus par Eiropas Savienības (ES) vienoto tirgu.

EK pieprasījusi Vācijai neieviest sistēmu, kura faktiski atbrīvo no ceļa nodevas tikai tos pasažieru automobiļus, kas reģistrēti šajā valstī. Prasība nosūtīta argumentēta atzinuma formā, kas ir pienākuma neizpildes procedūras otrais posms. Vācijai tagad ir divi mēneši laika, lai informētu EK par pasākumiem, kas veikti, lai izpildītu savas saistības. Pretējā gadījumā Komisija var pieņemt lēmumu vērsties pret Vāciju ES Tiesā.

Tāpat EK pieprasījusi papildu informāciju no Apvienotās Karalistes par smago kravas transportlīdzekļu vinjetēm, kas šajā valstī tika ieviestas 2014. gada aprīlī. EK pauž bažas, ka tādā veidā tiek diskriminēti citu valstu kravu pārvadātāji. Apvienotajai Karalistei tagad ir divi mēneši laika, lai atbildētu uz EK argumentiem. Ja EK uzskatīs, ka atbilde ir neapmierinoša, tā var nosūtīt Lielbritānijai argumentētu atzinumu.

Komentāri

Pievienot komentāru