Versija: putni mirst, jo jāsaņem nauda pētījumiem

2011. gada 14. janvāris plkst. 9:37
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Mistiskās dzīvnieku nāves, par ko tiek celta trauksme visā pasaulē, varētu būt priekšvēstnesis nevis pasaules galam, bet gan zinātnes grantu dalīšanai, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Lai saņemtu finansējumu jauniem pētījumiem, esot nepieciešama publiska trauksme par pētāmo problēmu.

Latvijas Universitātes profesors, Lietišķās ģeoloģijas katedras vadītājs Valdis Segliņš laikrakstam norādījis uz amizantu sakritību – ziņas par dažādām dabas anomālijām, slimībām, novirzēm no ierastās pasaules lietu kārtības publiskajā informācijas telpā parādās finanšu gada beigās. Kādu laiku tās cirkulē kā supersvarīgi un biedējoši jaunumi, bet pēc tam zinātniekiem ir iemesls pieteikt nākamajam gadam dažādus pētījumus. Skandināvijā šis kalendārs atšķiroties, jo atskaites punkts ir gada vidus, un tur dabas ķibeles koncentrējas ap maiju.

Laikraksts vēsta, ka jaunākais putnu masveida bojāejas gadījums noticis pie Atēnām aizvakar. Interneta resursam WHNT NEWS 19 par to ziņojuši pārdesmit aculiecinieki. Fotoattēlā redzami šosejas malā guloši melno mežastrazdu līķi. Kopskaitā to bijis pie trim simtiem. Pēkšņi putnu bojāejas gadījumi pirms tam fiksēti arī citviet pasaulē.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām