Vērtēs nomas maksas ierobežojumu piespiedu nomas gadījumā atbilstību Satversmei

2011. gada 13. jūlijs plkst. 13:10
Dalies ar šo rakstu

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par nomas maksas ierobežojumiem piespiedu nomas gadījumā. Apstrīdētā norma paredz, ka piespiedu nomas gadījumā iznomātājs nevar prasīt lielāku nomas maksu kā 5% no īpašuma kadastrālās vērtības gadā, DB informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Pauliņa.

Pieteikuma iesniedzējs a/s Pilsētas zemes dienests norāda, ka apstrīdētajā normā ietvertais regulējums, nepieļaujot īpašniekam piederošo zemi iznomāt par brīvu un ekonomiski pamatotu cenu un saprātīgiem noteikumiem, samazina zemes gabala ekonomisko vērtību.

Turklāt pieteicējs atrodas sliktākā stāvoklī nekā zemes īpašnieki, uz kuru zemes atrodas daudzdzīvokļu mājas, valstij piederošie ūdensapgādes, siltumapgādes vai elektroapgādes vai citi likumā noteiktie objekti, jo tiem likums nosaka ne vien augstākus nomas maksas griestus – 6% apmērā, bet paredz arī nekustamā īpašuma nodokļa kompensāciju.

Saeima ir uzaicināta līdz šā gada 13.septembrim iesniegt atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu. Lietas sagatavošanas termiņš ir 13.decembris.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām