Veselības apdrošināšanā nākas izvēlēties liesākas polises

2017. gada 30. oktobris plkst. 10:18
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Valsts un pašvaldību iestādēm noteiktie veselības apdrošināšanas polišu griesti augošu cenu apstākļos liek izvēlēties aizvien liesākas polises, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Veselības apdrošināšana patlaban ierindojas starp nozīmīgākajiem apdrošināšanas veidiem Latvijā, cenas aug nelielā apmērā, taču attīstība varētu būt straujāka, atzīst apdrošinātāji. Šā gada sešos mēnešos veselības apdrošināšanas prēmijās parakstīti 47,3 miljoni eiro, kas ir par 11% vairāk nekā pērn šajā pat laika periodā un veido 21,9% no tirgus, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas dati. Tas ir lielākais parakstīto prēmiju apjoms šajā pusgadā, un provizoriskie 9 mēnešu rezultāti liecina, ka prēmijās parakstīti 66 miljoni eiro, kas ir par 10% vairāk nekā pērn šajā pat laika periodā un veido aptuveni 20% no apdrošināšanas tirgus.

Apdrošināšanas kompāniju pārstāvji norāda uz esošo problēmu – salīdzinoši zemie polišu limiti netiek līdzi augošajām cenām, tādējādi kompāniju klientiem jāizvēlas aizvien tukšākas polises.

Likumdošanas jomā attiecībā uz veselības apdrošināšanu izmaiņu nav, pašreizējo situāciju raksturo LAA vadītājs Jānis Abāšins: «Arī nodokļu reformas ietvaros netika mainīti ierobežojumi juridiskām personām polises summai, kura netiek aplikta ar nodokli, sekmējot iedzīvotāju aizsardzību veselības aprūpes jomā. Jau 10 gadus ir spēkā 426 eiro limits vienas veselības apdrošināšanas polises iegādei privātajā sektorā, kuru neapliek ar sociālo nodokli. Savukārt valsts un pašvaldību darbinieku polisēm šī summa ir uz pusi mazāka jeb 213 eiro par vienu polisi; to nosaka likums.»

Pozitīvas pārmaiņas novērojamas uzņēmēju vidū – arvien biežāk uzņēmēji sāk izvēlēties ne tikai minimālo apdrošināšanas paketi saviem darbiniekiem, bet interesējas arī par papildu risku apdrošināšanas iespējām, novērojis I. Danče, uzsverot, ka darba devēji vēlas iegādāties plašāka seguma veselības apdrošināšanu, piemēram, piepērkot klāt sporta nodarbību apmaksu, iekļaujot vairāk apmaksātas sporta nodarbības, vai zobārstniecības pakalpojumus.

Visu rakstu Veselības apdrošināšanu potenciāls uzlabot lasiet 30. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu