Mazais bizness

Vesels un priecīgs darbinieks rada uzņēmumam lielākus ieņēmumus

Anda Asere, 04.02.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nereti cilvēki jau darba nedēļas vidū jūtas iztukšoti – viss pulveris izšauts jau trešdienā. Kāpēc tā un kā rīkoties?

«Cilvēks no dabas ir aktīvs, tādēļ, nepārspīlējot ar veicamā darba apjomu, nevajadzētu veidoties nepārejošam nogurumam. Ja tāds tomēr rodas, meklējiet cēloņus. Vispirms neapstrīdama loma ir veselības stāvoklim. Nenāktu par ļaunu lieka pārbaude pie ārsta. Otrkārt, nogurumam nolemts ir tas, kurš ies uz darbu nemierā ar sevi, ar darbu, ar citiem apstākļiem,» uzsver Reinis Lazda, organizāciju psihologs un Latvijas Organizāciju psihologu biedrības valdes priekšsēdētājs.

Arī darba videi ir jābūt sakārtotai, norāda R. Lazda. Darbinieki ātri nogurs, ja darīs sev nepiemērotu darbu gan no darba satura, gan arī no darba vides viedokļa. Tāpat apmierinātību būtiski ietekmē attiecības ar vadītāju un kolēģiem.

Taču gadījumā, kad kāds patiešām strādā pārāk daudz un nogurumam ir tieši un nepārprotami iemesli, komentāri ir lieki – mūsu spējas strādāt nav neierobežotas, un agri vai vēlu pārslodze radīs nopietnas veselības problēmas, uzsver R. Lazda. Ja cilvēks ilgstoši netiek pāri nogurumam, sekas var būt t.s. emocionālā izdegšana – nepatīkams psiholoģisks stāvoklis, kad cilvēku viss kaitina un garlaiko, bet pats sev sāk šķist nevērtīgs.

«Darbinieku labsajūta ir pamats labiem rezultātiem – tikai laimīgs darbinieks ir produktīvs darbinieks,» uzsver Helma Purvinska, Nordea Personāla vadības departamenta vadītāja.

Tradicionāli ziemas otrajā pusē cilvēki ir vairāk noguruši, jo mūsu platuma grādos pietrūkst gaismas, siltuma un arī vitamīnu, tomēr svarīgi ir ne tikai domāt par šiem argumentiem, bet arī analizēt to, vai darbiniekam pietiek motivācijas, uzsver Jekaterina Leidmane, Statoil Fuel & Retail Latvia biznesa atbalsta direktore. Lai darbinieks justos enerģisks visas nedēļas garumā, vadītājam jāpievērš papildu uzmanība savu padoto motivēšanai. To varot darīt dažādi - uzstādīt jaunus mērķus, koncentrēties radošākiem darbiem vai vienkārši dažādot uzdevumus.