Eksperti

Vēstule redakcijai: Atbalsts politaplīgošanai

Prieka pilnu atvasaru gaidot, Jūsu labvēlis – Mārcis Bendiks Bermudiskā trijstūrī starp Ķekavu – Iecavu – Baldoni 2018. gada 19. jūnijā, 22.06.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Godātā redakcija, šai laikā, kad visiem prātā vai nu futbols, vai mazdārziņš, biju visnotaļ norūpējies par sabiedrības politisko inertumu. Kā zināms, vēlētāju aktivitāte kopumā pa gadiem brauc uz leju: 1993. gadā 5. Saeimas vēlēšanās tā bija ap 90%, tad trīs ciklus drusku virs 70%, tad 61% 2006. gadā, un pēdējās divas reizes jau zem 60%. Un tagad vēl tas futbols, un mauriņš jālaista, kāda tur vairs politika!

Vēlos dalīties savā priekā un gandarījumā: sabiedriski politiskā aktivitāte ir izplaukusi kā krāšņs zieds, varam cerīgi raudzīties uz vēlēšanu apmeklējuma skaitļiem rudenī. Gudru un garlaicīgu diskusiju vietā šī vasara mūs priecē ar sazvērniecisku shēmu atmaskošanu, smagiem apvainojumiem un kolorītu bļaustīšanos.

Sezonas ieskaņā – veco un pieredzes pārbagāto spēlētāju politkukuriņu lekšanas vingrinājumi. Tā pusducis Vienotības grandu aizlēca uz svaigi izšķīlušos feisbucīšu–tviterastu startapu Par!, tur sasēdās pat valdē, gānot Vienotības bezidejiskumu un atpakaļrāpulību. Kad nu pienāca brīdis izšķirties, šamie sabijās no mikroskopiskajiem reitingiem un ar tikpat idejisku gānīšanos samuka atpakaļ ierastajā Vienotības kūtiņā. Pēc tā varētu cerēt uz atmaskojumu un apvainojumu peintbolu, bet ar sapīkumu jāatzīst, ka ir viens traucēklis. Ašeradena k-gu par OIK afēru mičuriniskais jaunveidojums Attīstībai/Par! nevar ar atvēzienu dauzīt, jo tā līderiem ģīmji spīd pēc mielošanās no tā paša krējuma poda. To varbūt kompensēs Pabrika k-gs, kurš tik ilgi čammājās, ka iekrita jau veco kolēģu pamestajā laivā, kurai pa tam lāgam bija piešņorējies Bondara k-gs. Atliek vēlēt daudz jauku dieniņu jaunajā kopdzīvē.

Otrā vecmeistaru komandā Mamikina k-gs, kurš sagājis pilnīgā ždanocismā, gādāja par ieskatu Saskaņas svingeru klubā. Diemžēl uzplaiksnījums bija par īsu, lai tā īsti saprastu, tieši cik un kuras Ušakova k-ga sievas viņš būtu varējis izmantot par Briseles naudu un tieši kādām vajadzībām.

Par īstu dubļu cīņu azartu mums tomēr jāpateicas jaunajiem & dusmīgajiem, JKP un KPV LV. Sākumā gan varēja šķist, ka visa ņemšanās būs ap Rasnača k-ga formālo atbildību par maksātnespējas hiēnu izdarībām. Bet te izrādījās, ka matrimonālā seksa milzis savu slaveno līgavas skapja pārvešanu esot izmantojis ārpusmatrimonālu aktivitāšu piesegšanai, un nu sākās! Gobzema k-ga bļaustīšanās TV à la «Žirinovskis jaunībā» un teatrāla mikrofona nost raušana bez kāda reāla diskusijas satura ieies mūsu politkultūras vēsturē.

JKP šai žanrā piedāvāja Juraša k-ga «drošus pierādījumus» par sešciparu kukuļiem, kurus saņēmuši NA līderi. Šis blefs bija tik neveikls un stulbs, ka uz to uzrāvās vienīgais personāžs, kura IQ ir vēl zemāks, proti, partijas priekšsēdis Bordāna k-gs. Beidzās ar to, ka visi pasākuma dalībnieki rakstīs iesniegumus Drošības policijai, it kā tā būtu kāda sieviešu žurnāla vēstuļu nodaļa.

Turnīra tabulu «Kurš pret kuru» uzzīmēt nemaz nav iespējams, jo katrs ir pret visiem un visi pret katru, kā tādi trīs musketieri, tikai otrādi. Politiskā aplīgošana kā kampaņošanas stūrakmens.

Pa tam lāgam ZZS vienā mierā plašu roku dala budžeta līdzekļus, kārtējais sausums/slapjums/neraža/e–paraksts (vajadzīgo pasvītrot) jau atkal draudīgi klauvē pie mūsu durvīm. Saskaņa pa tam lāgam atvelk elpu un rekrutē jaunas sejas. Joki mazi, jo tie paši jaunie & dusmīgie rīko diskusijas krieviski un kūda balsot pat Anglijas krievus. Līdz šim nepieredzēta nekaunība!

Daži atzinības vārdi god. Dienas Biznesa redakcijai. Esmu gandarīts, ka neesat palikuši malā no sazvērestību atmaskošanas, – biznesa cilvēkam darba dunā lielās sakarības ne vienmēr pamanāmas. Tomēr svarīgākais man šķiet kas cits: mākslinieciskais sniegums. Šīs sezonas mode – pārliecinoša un ikkatram saprotama forma – beidzot izstūmusi no pirmās lapas garlaicīgos lietišķos virsrakstus. Tas, ka tālākajās lapās ne vienmēr var izsekot, kāpēc tieši šāds vai tāds sauklis ir bijis uz vāka, nav tik svarīgi. Savējie sapratīs.

Drošākais apstiprinājums jūsu panākumiem ir tas, ka pie zīmējumu žanra pēkšņi ķērušies komunikatīvās telpas konkurenti – KNAB. Nu jau mēnešiem gaidītās informācijas vietā, proti, kādi tad ir pierādījumi LB prezidenta lietā, mūs priecē bildīte ar mehāniskiem nindzjām, popkorna automātiem un internetā sagrābstītām piktogrammām. Godātā redakcija, aicinu jūs pievērst uzmanību kvalitatīvam lēcienam žanra attīstībā: atšķirībā no jūsu karikatūrām, KNAB bildītē kā tādā saprast nevar neko, bet teksta nav vispār. Uz šī fona jūs riskējat kļūt par vecmodīgiem, bet Gobzema un Juraša k-gi – par juridiskā akadēmiskuma un sadzīviskas pieklājības grandiem. Tas draudzīga brīdinājuma vietā.

Noslēgumā vēlreiz atļaujiet man izteikt vissirsnīgāko atbalstu emociju un izteiksmīguma sprādzienam sabiedriskās komunikācijas telpā, jo saturam tak šajā žanrā reālas nozīmes sen jau kā nav. Ja ir stulbi, tad vismaz lai nav garlaicīgi.