VG Kvadra Pak ražotnes būvniecība Ādažos varētu sākties divu gadu laikā

2011. gada 05. jūlijs plkst. 8:18
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kartona iepakojuma ražotāja AS VG Kvadra Pak plānotā jaunās ražotnes būvniecība Ādažos varētu sākties divu gadu laikā, sacīja VG Kvadra Pak padomes loceklis Kārlis Šēnhofs.

Kā ziņots, 2008.gada novembrī VG Kvadra Pak paziņoja par plāniem Ādažos veidot jaunu ražotni, jaunās rūpnīcas iekārtās investējot 2,5 miljonus eiro (1,76 miljonus latu). Iepriekš tika plānots, ka rūpnīca sāks strādāt 2011.gada pavasarī.

Šēnhofs stāstīja, ka uzņēmums bija gatavs būvēt ražotni, tomēr ekonomiskā krīze apturēja projektu, jo bija jākoncentrējas pamata darbībai.

«Katrā ziņā projekts ir aktuāls, bet joprojām nezinām, kāds varētu būt ražotnes izmērs. Pieļaujam, ka ražotne būs lielāka, nekā projektā paredzēts. Patlaban centīsimies noslogot ražošanu maksimāli, cik vien iespējams esošajā ražotnē Vienības gatvē, Rīgā. Kad apjomi augs, investēsim jaunajā ražotnē,» uzsvēra Šēnhofs.

Virzība Ādažu projektā varētu sākties divu gadu laikā, un, pēc Šēnhofa sacītā, sagatavošanās darbi projekta ietvaros jau ir veikti, līdz ar to VG Kvadra Pak ražotni varētu uzbūvēt deviņu mēnešu laikā.

Pērn poligrāfijas uzņēmuma AS VG Kvadra Pak apgrozījums auga par 8,7% - no 4,55 miljoniem latu 2009.gadā līdz 4,95 miljoniem latu pērn, bet, piesaistot aizvien jaunus klientus, uzņēmums 2014.gadā cer sasniegt 15 miljonu eiro (10,5 miljonu latu) apgrozījumu.

Šēnhofs stāstīja, ka pagājušais bija izdzīvošanas un pārkārtošanās gads, kura laikā uzņēmumam izdevās saglabāt klientu un izejvielu piegādātāju bāzi, tika samazinātas izmaksas un saglabāta konkurētspēja. «Katrā ziņā esam pārvarējuši ekonomisko krīzi, tādējādi varam optimistiskāk raudzīties nākotnē,» uzsvēra Šēhnhofs.

VG Kvadra Pak pārstāvis prognozēja, ka šogad kompānijas apgrozījums varētu augt par 30%, bet stratēģiskā vīzija paredz līdz 2014.gadam apgrozījumu palielināt līdz 15 miljoniem eiro.

AS Kvadra Pak dibināta 1993.gadā Rīgā, un šo gadu laikā kļuvusi par vienu no lielākajiem kartona iepakojuma ražotājiem Baltijas valstīs ar 115 darbiniekiem. Pērn uzņēmums pārstrādāja 3600 tonnu kartona.

2010.gada augustā Beļģijas kartona iepakojuma ražotājs Van Genechten Packaging N.V. iegādājās 50% AS Kvadra Pak akciju un uzņēmums tika pārdēvēts par VG Kvadra Pak.

Van Genechten Packaging ir kartona iepakojuma ražotājs ar desmit rūpnīcām sešās valstīs un gada apgrozījumu virs 300 miljoniem eiro (210 miljoniem latu).

VG Kvadra Pak 2009.gadu noslēdza ar 114 171 lata peļņu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft informācija.

2008.gadā uzņēmums strādāja ar 333 074 latu zaudējumiem.

Dalies ar šo rakstu