VID apņēmības pilns cīnīties ar domēnu ss.com

Autors: Db.lv
2017. gada 04. augusts plkst. 13:45

Valsts ieņēmumu dienests (VID) iesniegs priekšlikumus normatīvo aktu grozījumiem, kā rezultātā varētu apturēt arī domēna ss.com darbību, biznesa portālam db.lv pastāstīja VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine.

Tā kā pašlaik sludinājumu portāls ss.lv, kura domēna lietotāja - SIA Internet - saimniecisko darbību VID ir apturējis, ir nomainījis domēna vārdu uz ss.com, dienests tā darbību apturēt nevar, jo tam nav tiesību slēgt paplašinājuma domēnus «.com». Līdz ar to ir nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos.

Priekšlikumi jau būtībā ir sagatavoti, jo VID jau iepriekš norādījis uz šādiem riskiem, bet nozares spiediena rezultātā tas netika sadzirdēts un VID priekšlikumi, kas paredz, ka dienests var prasīt apturēt jebkuru domēnu darbību, netika apstiprināti.

Jaunizveidotajā interneta vietnē ss.com nav norādīta informācija par pakalpojumu sniedzēju, tāpat nav pieejama kontaktinformācija, kas esot patērētāju tiesību aizsardzības pārkāpums. Vienlaikus viņa norādīja, ka dienests pētīs iespējamās turpmākās darbības metodes, tās sabiedrībai gan neatklājot. «Mēs no savas puses izmantosim likumā noteiktās iespējas,» viņa teica.

Pēc S. Kārkliņas-Ādmines skaidrotā, likumā par nodokļiem un nodevām arī ir atrunāts, ka interneta pakalpojumu sniedzējam ir pienākums nodrošināt VID piekļuvi elektroniskā veidā apstrādātajai vai glabātajai informācijai, kas saistīta ar internetā veiktajiem nodokļu maksātāja darījumiem. Tādējādi ss.lv bija jāsniedz VID prasītā informācija par klientiem, kuri, nereģistrējot saimniecisko darbību, nodarbojās ar automašīnu tirdzniecību, tādējādi nodokļu jomā valstij radot zaudējumus aptuveni 500 000 eiro apmērā.

S. Kārkliņa-Ādmine arī atzīmēja, ka VID mērķis nav apturēt uzņēmumu saimniecisko darbību tādiem biznesa pārstāvjiem, kas izpilda savas saistības un likumā noteiktos pienākumus.

TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:

VID prasa bloķēt vairākas interneta vietnes

Sludinājumu portāls ss.lv nomainījis domēna vārdu uz ss.com

Sludinājumu portāls zip.lv steidz noskaidrot klientu viedokli

Sludinājumu portāls ss.lv skaidro savu jauno cenu sistēmu

Sadārdzinājusies īpašumu sludinājumu izvietošanas maksa portālā ss.lv

Draugiem Group runasvīrs Jānis Palkavnieks: ss.lv apturēšana ir likumsakarīga