VID atmaksājis vairāk pārmaksātā PVN

2012. gada 17. maijs plkst. 13:51
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada aprīlī, pamatojoties uz uzņēmēju iesniegtajām pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijām un pārmaksu atmaksas pieprasījumiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) veicis PVN pārmaksas atmaksu 7378 nodokļu maksātājiem 45,69 miljonu latu apmērā.

Kā norāda VID – tas ir par 5,33 miljoniem latu jeb 13,2% vairāk nekā aizvadītā gada attiecīgajā periodā, kad VID PVN pārmaksas atmaksu veicis 6488 nodokļu maksātājiem un atmaksājis 40,36 miljonus latu.

Dienests skaidro, ka pārmaksu summas pieaugums galvenokārt skaidrojams ar nodokļu maksātāju deklarācijās norādītās pārmaksātās PVN summas pieaugumu, kā arī ar izveidoto pārmaksu atmaksas sistēmu, kura ļauj operatīvi izvērtēt pārmaksas pamatotību un veikt atmaksas.

VID arī akcentē, ka neskatoties uz šā gada aprīlī palielinājusies gan nodokļu maksātājiem atmaksātā PVN pārmaksas summa (par 13%), gan atmaksu skaits (par 11%), atmaksas laiks, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir samazinājies. Šā gada aprīlī PVN atmaksas veiktas vidēji divdesmit dienu laikā, kas esot vidēji par piecām dienām ātrāk nekā pirms gada.

No aprīlī veiktās kopējās PVN pārmaksu atmaksas summas 31,36 miljoni latu jeb 68,6% pārskaitīti uz nodokļu maksātāju norēķinu kontiem, bet 14,33 miljoni latu jeb 31,4% novirzīti nodokļu maksātāju kārtējo un nokavēto nodokļu maksājumu segšanai.

Kopumā līdz šā gada 11. maijam iesniegtajās 17 082 deklarācijās par martu un pirmo ceturksni nodokļu maksātāji deklarējuši PVN pārmaksas 59,11 miljonu latu apmērā, kas, salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo laika periodu, ir par 7,18 miljoniem latu vairāk. No kopējās deklarētās PVN pārmaksas summas par 2012.gada pārskata periodu 89,9 % jeb 53,12 miljoni latu atbilst likumā noteiktajiem atmaksas nosacījumiem.

VID atgādina, ka atmaksā nodokļu maksātāja norādītajā bankas kontā pārmaksāto pievienotās vērtības nodokļa summu, kas izveidojusies taksācijas periodā, ja īstenojas kāds no šādiem likumā Par pievienotās vērības nodokli noteiktajiem nosacījumiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām