VID datoru skandāls izčākstējis

2011. gada 14. janvāris plkst. 18:06
Autors: Db.lv
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kas dienesta darbinieku vajadzībām, iztērējot gandrīz miljons latu, iegādājās 2000 datoru komplektus, nav rīkojušās izšķērdīgi.

Šādu lēmu pieņēmusi Finanšu ministrijas disciplinārlietu komisija. Tomēr VID Administratīvās pārvaldes direktora vietniecei Ivetai Bētulsonei piemērots administratīvais sods – rājiens, bet Finanšu pārvaldes direktorei Vitai Liepai – aizrādījums. Abas amatpersonas neesot ievērojušas Finanšu ministrijas reglamentu.
Disciplinārlieta pret abām amatpersonām tika ierosināta pērnā gada 14.oktobrī. Tika pieļauts, ka amatpersonas, iegādājoties datorus, nav ievērojušas finanšu ministra rezolūcijas un ministrijas reglamentu, kā rezultātā izšķērdēta valsts nauda.
Tomēr disciplinārlietas izmeklēšanas komisija konstatēja, ka, iepērkot datortehniku, VID amatpersonas nav rīkojušās izšķērdīgi un iepirkuma mērķis sasniegts ar mazāko finanšu līdzekļu un mantas izlietojumu.
Abas VID amatpersonas šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā viena mēneša laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas atbilstoši Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumam.
LTV raidījums De facto iepriekš ziņoja, ka VID saviem darbiniekiem iegādājies vairāk nekā 2000 jaunu datoru un monitoru, kopā par to samaksājot gandrīz 900 000 latu un, iespējams, pārmaksājot aptuveni 100 000 latu.
Raidījums norādīja, ka VID nav centies atrast lētāku piedāvājumu, kā to nosaka Publisko iepirkumu likums. Tā vietā VID darbinieki ir izvēlējušies visvienkāršāko ceļu - nopirkt vairāk nekā 2000 datoru komplektu Elektronisko iepirkumu sistēmā, kas izveidota, lai valsts iestādēm, pērkot papīru, telefona aparātus, galdus un citas nepieciešamas lietas, nevajadzētu katru reizi rīkot iepirkuma konkursu.