VID dod triecienu «naudas atmazgātājiem», kas nodarījuši zaudējumus 1,7 miljonu latu apmērā

2011. gada 21. aprīlis plkst. 16:54
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde apturējusi augstas klases krāpnieku un naudas «atmazgātāju» grupējuma darbību.

Grupējums bija izveidojis uzņēmumu ķēdi, ar kuras palīdzību, viltojot dokumentus, sniedza saviem klientiem «pakalpojumu» – samazināja nodokļos maksājamās summas un «atmazgāja» naudu, ziņo VID.

Sākotnējie aprēķini liecina, ka grupējums ir nodarījis kaitējumu valsts budžetam nenomaksātu nodokļu veidā 1,7 miljonu latu apmērā. Ir uzsākts kriminālprocess un tā ietvaros ir veiktas 25 kratīšanas, kuru laikā izņemti noziedzīgo darbību lietiskie pierādījumi Rīgā un tās apkārtnē. Pēc sākotnējām aplēsēm, uzņēmumu ķēdi veidoja 30 uzņēmumi, tai skaitā, lai apgrūtinātu noziegumu atklāšanu, ārvalstīs un ārzonās reģistrēti. Ķēdē iesaistītie fiktīvie un reāli strādājošie uzņēmumi nodarbojās ar dārzeņu un lauksaimniecības produktu, apģērbu un apavu, datortehnikas un celtniecības materiālu tirdzniecību, telpu un teritoriju iznomāšanu, kā arī dažādu transporta un citu pakalpojumu sniegšanu. Grupējuma sniegtos «pakalpojumus» izmantojuši vismaz 20 negodprātīgi uzņēmumi, kuri arī darbojas šajās nozarēs.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, sadarbojoties ar Lietuvas tiesībsargājošām iestādēm, noziedzīgajā grupējumā iesaistītam Latvijas uzņēmumam kādā Lietuvas kredītiestādē jau apturēti naudas līdzekļi 58,5 tūkstošu latu vērtībā. Latvijas kredītiestādēm nosūtīti kopumā 18 pieprasījumi par naudas līdzekļu apturēšanu noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu kontos, taču precīzs apturēto naudas līdzekļu apjoms pagaidām nav zināms, jo vēl nav saņemta visa nepieciešamā informācija no kredītiestādēm. Lietas ietvaros aizturētas un īslaicīgajā aizturēšanas birojā ievietotas septiņas iesaistītās personas, bet viena no aizturētajām personām bija izsludināta Valsts policijas meklēšanā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi