VID ēkas attīstītājs: deformācijas šuvēm ir jābūt 

VID jaunās ēkas kompleksa attīstītājs Biroju centrs Ezerparks (BCE) kategoriski noraida deputāta Artusa Kaimiņa publiski paustās bažas par ēkas tehnisko stāvokli un norāda, ka tieši deformācijas šuves garantē būves konstrukcijas drošību, teikts medijiem izplatītā paziņojumā.

Lelde Petrāne, 16.2.2015

Foto: LETA

Tā kā ēka ir veidota no monolītā dzelzsbetona, saskaņā ar būvnormatīviem šādu būvju tehniskajā projektā obligāti ir jābūt iestrādātām deformācijas šuvēm un tām ir jāpieļauj ēkas minimāla kustība. Šis ir uzskatāms piemērs, kas demonstrē deformācijas šuvju funkciju. Tās ir nepieciešamas, lai, mainoties laikapstākļiem, mitruma un mikroklimata ietekmē, būvei ir vieta kustības amplitūdai, tā garantējot būves drošu tehnisko stāvokli, norāda attīstītājs.

Aukstās sezonas iespaidā, VID jaunās ēkas kompleksā šuves šobrīd esot vizuāli pamanāmas, apliecinot, ka tās pilda tām paredzēto funkciju. Tāpat tiek informēts, ka BCE jau 2014. gada nogalē kopā ar būvnieku tās ir apsekojis un vienojies, ka vizuāli apmetums tiks atjaunots šā gada vasarā, kad būs sauss un silts laiks.

Ēka esot tehniskā kārtībā un pilnībā droša apmeklētājiem, darbiniekiem un apkārtējai videi, uzsvērts paziņojumā.

BCE pēc savas iniciatīvas pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā veica apjomīgu ēkas fundamentālu pārbaudi, ko uzticēja uzņēmumam AS Inspecta. Ekspertīzes slēdziens liecinot, ka būves būvprojekts ir izstrādāts un būve uzbūvēta atbilstoši Latvijas būvnormatīvam, kas nosaka mehāniskās stiprības un stabilitātes, kā arī ugunsdrošības prasības.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.