VID kontrolēs sniega talciniekus Rīgā

2011. gada 07. janvāris plkst. 8:37
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Zemniekiem, kuri ar savu tehniku piedalās ceļu tīrīšanas darbos, tostarp arī Rīgā, jārēķinās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kontrolēm, raksta Latvijas Avīze.

Pirmajās gada dienās daži zemnieki saskārušies ar pastiprinātām VID inspektoru kontrolēm, kuru mērķis ir fiksēt, kur lauksaimnieki izlieto bez akcīzes nodokļa iegādāto degvielu un vai tā gadījumā netiek izmantota ceļu tīrīšanas darbiem.
VID uzraugošās Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji norāda – ar kontrolēm jārēķinās arī tiem zemniekiem, kuri būs gatavi doties palīgā izšķūrēt Rīgas ielas.

«Degviela bez akcīzes nodokļa ir domāta lauksaimniecības darbu veikšanai, nevis ceļu tīrīšanai,» tā saka finanšu ministra padomnieks Aleksis Jarockis. Viņš norāda, ka Rīgas dome līdz šim komersantiem par ielu attīrīšanu no sniega ir samaksājusi divus miljonus latu.

A. Jarockis norāda, ka ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu ietvaros šogad pastiprināti iecerēts kontrolēt, kā zemnieku saimniecības izlieto bez akcīzes pirkto degvielu. Līdz FM esot nonākušas ziņas, ka lauksaimnieki degvielu patiesībā lejot savās vieglajās automašīnās vai pārdodot, tādējādi stiprinot ēnu ekonomiku.

Biedrības Zemnieku saeima (ZSA) priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, piebilstot, ka viņu kā zemnieku sniegs Rīgā netraucējot. Ja palīdzība Rīgai draud ar papildu VID kontrolēm, tad rīdzinieki ielas lai tīra paši. Viņš gan min, ka ZSA tomēr ir gatava noorganizēt palīdzību Rīgai, taču: «Neviena zemnieka Rīgā nebūs. Pilsētā strādāšot uzņēmumu, visticamāk, kooperatīvu tehnika, kas bākās lies 100% akcizētu degvielu.»

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām