VID līgumu ar Vaškeviča znota firmu nelauza; aizturēšanai viņš gatavojās

2011. gada 01. februāris plkst. 11:25
Autori: Madara Fridrihsone, Elīna Pankovska
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienests pēc izvērtēšanas nerada pamatojumu līguma laušanai ar Vaškeviča znota pārstāvēto firmu Spēks R.

Šī gada 17. janvārī finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība) uzdeva Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Nelijai Jezdakovai izvērtēt iespēju lauz ar privātpersonām, tostarp Vaškeviča znota pārstāvēto firmu Spēks R noslēgtos telpu nomas līgumus. VID no šīs firmas īrē telpas gan tā dēvētajā Triangula bastionā, gan Jeruzalemes ielā 1, janvāra vidū ziņoja raidījums Nekā personīga.

24. janvārī Jezdakova finanšu ministram nosūtīja atbildi, kurā norādīts, ka VID neredz pamatojumu lauzt ar privātpersonām noslēgtos telpu nomas līgumus, jo iznomātāji ir samazinājuši sākotnēji noteiktās nomas maksas.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros ir aizturējis Finanšu ministrijas amatpersonu par kukuļdošanu lielā apmērā – vairāk nekā 50 tūkst. eiro. Naktī no pirmdienas uz otrdienu Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas nodaļas direktora vietnieka Vladimira Vaškeviča kabinetā notikusi kratīšana, kuras laikā izņemti atsevišķi dokumenti un Vaškeviča dators.

Kukuļošanas mēģinājums bijis pret Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonu, lai tā pienācīgi neveiktu amata pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkāpumus attiecībā pret konkrētām personām.
Kriminālprocesa ietvaros KNAB veicis virkni izmeklēšanas darbības, t.sk. vairākas kratīšanas. Izmeklēšanas interesēs sīkāka informācija patlaban netiks sniegta.

Savukārt pats Vaškevičs intervijā Neatkarīgajai pirms pāris dienām atzina, ka nojauš par gaidāmo aizturēšanu: «Ir dzirdēts baumojam, ka it kā kaut kas tiekot gatavots. Es domāju, ka šo ziņu pirmavots neatrodas Finanšu ministrijā, bet nāk no KNAB. Tie KNAB darboņi jau vairs neko jaunu izdomāt nevar. Viņiem ir izdevies panākt, lai Satversmes aizsardzības birojs (SAB) noņem man pielaidi valsts noslēpumam sakarā ar krimināllietu, ko paši safabricējuši pret mani. Tagad viņi mēģina mani iznīcināt, cenšoties panākt, lai mani atlaiž no darba.»

Dalies ar šo rakstu