VID lūdz dot Iecavniekam otru iespēju; cer izlīgt arī ar Swedbank

2011. gada 08. marts plkst. 15:07
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmu dienests lūdzis sasaukt vēl vienu maksātnespējīgā Latvijas graudu pārstrādātāja un eļļas ražotāja SIA Iecavnieks kreditoru sapulci, kurā varētu vienoties par sanācijas plānu. Tāpat arī atlikta prasības izskatīšana pret Swedbank, jo notiek pārrunas par mierizlīgumu.

Šodien, 8.martā, notikušajā Latvijas graudu pārstrādātāja un eļļas ražotāja SIA Iecavnieks kreditoru sapulces darba kārtībā bija iekļauta arī sanācijas plāna izskatīšana un pieņemšana, liecina ieraksts Maksātnespējas reģistra mājaslapā.

Tomēr, kā DB pastāstīja uzņēmumu maksātnespējas administratore Ivita Baumane, plāns netika apstiprināts, tāpēc būtu jāpasludina bankrota procedūra. Tomēr Valsts ieņēmumu dienests lūdzis sasaukt vēl vienu kreditoru sapulci un mēģināt vienoties par plānu.

Savukārt Rīgas apgabaltiesa atlikusi maksātnespējīgā SIA Iecavnieks prasības izskatīšanu pret a/s Swedbank. Izskatīšana atlikta, jo patlaban vēl notiekot pārrunas ar banku par iespējamo izlīgumu, DB pastāstīja I.Baumane. Viņa skaidroja, ka lēmums vērsties ar prasību tiesā tika pieņemts, jo a/s Swedbank patvaļīgi noņēmusi no uzņēmuma konta 1,2 milj. Ls, lai dzēstu kredītsaistības. Tādejādi apejot citus kreditorus, bet tas neesot atļauts pēc likuma.

Jāatgādina, ka Daugavpils tiesa pagājušā gada maijā pasludināja SIA Iecavnieks par maksātnespējīgu.

Uzņēmuma direktors Dainis Lazdiņš iepriekš norādīja, ka šāda situācija krīzes laikā neesot nekas pārsteidzošs, bet ar laiku noteikti uzņēmums no šīs situācijas izies. Esot arī izveidots plāns, lai aptuveni gada vai divu laikā varētu veikt sanāciju un atjaunot maksātspēju.

Ar pieteikumu tiesā bija vērsies uzņēmums Latagra, jo Iecavnieks tam palicis parādā 69,1 tūkst. Ls un parāds neesot nomaksāts arī pēc brīdinājumu nosūtīšanas. Iecavnieks par maksātnespējīgu atzīts no 2010.gada 6.aprīļa. Maksātnespējas reģistra informācija liecina, ka atzīto kreditoru prasījumu kopsumma ir vairāk nekā 6 milj. Ls.

2008.gadā Iecavnieks strādāja ar 10,9 milj. Ls apgrozījumu, kas ir par 80% vairāk nekā 2007.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās vairākkārt un bijusi tikai 29,9 tūkst. Ls.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām