VID Muitas kriminālpārvaldes rekordu gads

2011. gada 03. marts plkst. 10:02
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde 2010.gadā ir uzsākusi un kriminālvajāšanai nosūtījusi rekordlielu kriminālprocesu skaitu.

2010.gada laikā VID Muitas kriminālpārvaldei ir izdevies izņemt vairāk nekā 60 miljonus kontrabandas cigarešu un 18 tonnas tabakas, kā arī 30 tonnas spirta un citas vielas un priekšmetus, tādā veidā novēršot zaudējumus valsts budžetam aptuveni desmit miljonu latu apmērā. 2010.gadā nests trieciens organizētajai noziedzībai, nodarot organizētajiem grupējumiem zaudējumus 15,1 miljonus latu, uzsver VID. Pērnais gads ir atzīmējams arī ar vairākām spilgtām krimināllietām un atklājumiem, tā, piemēram, 2010.gadā Saldus rajonā tika atklāta Latvijas vēsturē lielākā marihuānas audzētava, bet Rēzeknē- cigarešu ražošanai paredzētas iekārtas, tabaka un citas izejvielas.

Pērn VID Muitas kriminālpārvalde kopumā uzsāka 329 kriminālprocesus, bet kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja 137 procesus pret 144 personām. Šis ir lielākais skaits ierosināto un kriminālvajāšanai nosūtīto lietu skaits VID Muitas kriminālpārvaldes pastāvēšanas vēsturē. Salīdzinot ar 2009.gadu, pērn tika uzsākts par 45% vairāk kriminālprocesu, bet vajāšanai nosūtītas par 22% vairāk lietas. Vairums uzsākto kriminālprocesu 2010.gadā, tāpat kā citus gadus, ir par narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgu pārvietošanu - 199 lietas, kam seko akcīzes preču kontrabanda - 114 lietas. 2010.gadā ir ievērojami pieaudzis gadījumu skaits, kad personas centās Latvijā ievest psihoaktīvas iedarbības narkotiskās vielas, piemēram, mefedronu, kas ir relatīvi jaunas un valstī aizliegto vielu sarakstā iekļautas vien 2009.gadā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām