VID paplašina akciju Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim! 

Ņemot vērā iedzīvotāju atsaucību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izvietojis akcijas Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim! kastes vēl vairākos VID klientu apkalpošanas centros. Šobrīd iemest savu čeku vai kvīti un pārliecināties par uzņēmuma godprātību iespējams kopumā 24 VID klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Lelde Petrāne, 16.12.2015

Foto avots: VID

Šobrīd akcijas Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim! kastes ir pieejamas šādos VID klientu apkalpošanas centros: Rīgā, Jūrmalā, Ogrē, Jelgavā, Bauskā, Dobelē, Tukumā, Aizkrauklē, Limbažos, Gulbenē, Madonā, Valmierā, Alūksnē, Balvos, Daugavpilī,  Jēkabpilī, Krāslavā, Ludzā, Preiļos, Rēzeknē, Saldū, Talsos, Liepājā un Ventspilī.

Akcijas Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim! kastēs ikviens Latvijas iedzīvotājs var iemest savu čeku vai kvīti, neatkarīgi no darījuma veida vai summas. Vienīgais nosacījums – lai čeks vai kvīts būtu izsniegti 2015. gada laikā. Čekus un kvītis iespējams iesūtīt arī elektroniski - ieskenētā vai nofotografētā veidā uz īpaši šīs akcijas ietvaros izveidoto e-pasta adresi [email protected]

Savukārt VID darbinieki apkopos iesniegtos čekus un kvītis, apzinās to izsniedzējus, salīdzinās ar savā rīcībā esošo informāciju par šiem uzņēmumiem un nepieciešamības gadījumā veiks atbilstošākos nodokļu uzraudzības vai kontroles pasākumus.

Arī iedzīvotājiem pašiem ir iespēja VID mājaslapā Publiskojamo datu bāzē pārbaudīt, vai čeka izsniedzējam ir reģistrēts tāds kases aparāts, kāds norādīts čekā (Nodokļu maksātājiem reģistrētie kases aparāti un kases sistēmas), to, vai izsniegtā kvīts ir reģistrēta VID (Darījumu apliecinošās kvītis), kā arī to, vai  attiecīgā čeka izsniedzējs ir Pievienotās vērtības nodokļa maksātājs un izsniegtajā čekā būtu norādāms Pievienotās vērtības nodoklis (Pievienotās vērtības nodokļa maksātāji). 

Akciju Iemet čeku – mēs to pārbaudīsim! VID uzsāka šā gada 24. novembrī. Tas tika darīts, ņemot vērā uzņēmumu vidū aktuālo tendenci ļaunprātīgi iejaukties kases aparātu darbībā, samazinot to ieņēmumu apmēru, no kura būtu godprātīgi maksājami nodokļi valsts budžetā.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

No šīs sadaļas

Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisija konceptuāli atbalstījusi deputāta Kārļa...

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) vajadzētu vairāk kontrolēt uzņēmumus, kuri mikrouzņēmumu režīmu...

No Krievijas embargo zivju produkcijai un konserviem cietušais Ventspils zivju konservu kombināts...

Investoru piesaistei izmantos speciālo ekonomisko zonu un tās sniegtās uzņēmumu ienākuma nodokļa...

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka šobrīd jau reģistrētiem uzņēmumiem un fiziskām...

Uzņēmumu ienākuma nodokļa reforma, kas paredzētu ar šo nodokli neaplikt reinvestēto peļņu,...

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde šā gada decembrī Organizētās...

Biznesa pārstāvji pauž gatavību veidot arī nefinanšu pārskatus, tostarp sniedzot informāciju...

Valsts ieņēmumu dienests varēs operatīvāk rīkoties PVN krāpšanas shēmu gadījumos...

Nozarei gatavo jaunu pārmaiņu slotu; kā vienu no kritērijiem licences saņemšanai aicina...