VID prezentē uzņēmumu novērtēšanas rīku 

Valsts ieņēmumu dienests (VID) radījis uzņēmumu novērtēšanas rīku «Nodokļu maksātāja reitings.» Tas gan vēl ir pilotprojekta stadijā un līdz šā gada beigām tiks gaidīti priekšlikumi par uzlabojumiem.

Lelde Petrāne, 20.09.2018

Dace Pelēkā

Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīks pēc dažādiem VID informācijas kritērijiem izvērtē uzņēmumu, sniedzot vienotu, procentos izteiktu rezultātu. Jo vairāk procentu, jo labāks ir uzņēmuma reitings. Vienlaikus uzņēmējs var apskatīt arī atsevišķu rādītāju novērtējumu.

Uzņēmējs savu reitingu var apskatīt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā jeb EDS

«Tiekoties ar uzņēmējiem, vairākkārt esmu dzirdējusi bažas par to, ka nav iespējas pārliecināties, vai potenciālais sadarbības partneris ir godprātīgs. Lūdzot viņam uzrādīt savu reitinga sistēmu, ar īpašu QR kodu tiek nodrošināta pieeja detalizētākai informācijai, kas ļauj saprast, cik uzticams šis komersants ir. Ceram, ka tas pašiem uzņēmējiem būs ne tikai informatīvs rīks, bet arī motivācija pilnveidoties un tiekties uz vēl labākiem rezultātiem,» saka VID ģenerāldirektores p.i. Dace Pelēkā.

Reitingu veido vairāku VID rīcībā esošu datu analīze, to skaitā, uzņēmuma finanšu rādītāji, darba samaksa, deklarāciju iesniegšanas disciplīna, nodokļu parāds un reģistrācijas riski.

Šis ir Nodokļu maksātāja reitinga projekta pirmais posms un nākamgad plānots to paplašināt, ņemot vērā uzņēmēju un nozaru ekspertu sniegtos komentārus un ieteikumus. Savukārt, jau projekta trešajā posmā plānots izveidot arī mērķa reitingu sistēmu, kur uzņēmēji varēs redzēt savu sociālo lomu «kvalitāti», piemēram, vai esi uzticams PVN darījuma partneris, piegādātājs, darba devējs u.c.

Uzņēmējs savu reitingu var apskatīt VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā jeb EDS. Nepieciešamības gadījumā to var izdrukāt. Izdrukai automātiski tiks pievienots unikāls QR kods. Uzņēmējs pats var izlemt, vai vēlas savu reitingu darīt zināmu tikai darbiniekiem vai dalīties ar to publiski.

?http://www.db.lv/diskusija/kada-ir-tava-pieredze-saskarsme-ar-valsts-ienemumu-dienestu

Jaunākais izdevums