VID: Saistību kārtošana ar valsti kļūs neērtāka un laikietilpīgāka

2011. gada 04. marts plkst. 17:12
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Elektroniskās deklarēšanās sistēmas (EDS) darbība nav pārtraukta, taču saskaņā ar Datu valsts inspekcijas norādījumiem saistību kārtošana ar valsti kļūs neērtāka un laikietilpīgāka. Tā norādīts VID informācijā. Līdz šim, aizpildot gada ienākuma deklarāciju EDS un ievadot personas kodu, bija iespēja automātiski redzēt personas vārdu, uzvārdu un dzīves vietu no Valsts iedzīvotāju reģistra, tāda veidā atvieglojot deklarācijas aizpildīšanu un saistību izpildi. VID strādāja pie tā, lai saistību izpilde ar valsti būtu pēc iespējas ērtāka un prasītu mazāk laika, tādēļ EDS tika radīta iespēja automatizēti redzēt vārdu, uzvārdu un dzīves vietu, ievadot personas kodu, norādīts VID informācijā.

Datu valsts inspekcija uzskata, ka šāda veida automatizēta personas datu atspoguļošana, ievadot personas kodu, ir pārkāpums.

Tāpēc šobrīd VID vairs nepiedāvā iespēju redzēt minētos personas datus, ievadot personas kodu, un turpmāk iedzīvotājiem, aizpildot gada ienākuma deklarāciju un norādot attaisnotos izdevumus par saviem radiniekiem, nāksies minētos datus ievadīt manuāli. VID uzsver, ka EDS darbība nav pārtraukta un iedzīvotājiem nav liegta iespēja iesniegt gada ienākuma deklarāciju.

Tā kā Datu valsts inspekcija norādījusi uz nepieciešamību liegt šādu automatizētu datu atspoguļošanu, ievadot personas kodu, arī citās dokumentu formās, VID ir sazinājies ar sistēmas izstrādātājiem un šobrīd strādā pie tā, lai atslēgtu iespēju saņemt datus no Valsts iedzīvotāju reģistra arī citās dokumentu formās. Tas nozīmē, ka turpmāk grāmatvežiem, kuri neizmanto grāmatvedības programmas, kuras normatīvajos aktos noteiktās ziņojumu formas izveido automatizēti, lai nokārotu saistības ar valsti, nāksies patērēt ievērojami vairāk laika un dokumentu un atskaišu formu aizpildīšana kļūs neērtāka, jo datus darba devēju ziņojumos, ziņojumos par darba ņēmējiem, paziņojumos par darba ņēmējiem izmaksātajām summām un citās dokumentu formās nāksies ievadīt manuāli, skaidro VID.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām