Vidējā elektroenerģijas cena nedaudz pakāpusies

2016. gada 17. oktobris plkst. 21:22
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā bija 38,40 eiro/MWh jeb par attiecīgi 1 % vairāk, nekā abās valstīs novērots nedēļu iepriekš, informē AS Latvenergo.

Nelielo cenu kāpumu abās valstīs veicināja gan augstāks elektroenerģijas cenu līmenis kaimiņvalstīs, gan arī par vidēji 36 % mazāka elektroenerģijas importam pieejamā kapacitāte no Krievijas un Baltkrievijas. Kopumā elektroenerģijas cena gan Latvijā, gan Lietuvā pagājušonedēļ svārstījās no 27,14 eiro/MWh līdz 79,97 eiro/MWh.

Igaunijā vidējā tirgus cena pagājušonedēļ pieauga par 4 % un sasniedza 37,86 eiro/MWh, un kopumā nedēļas laikā cenas Igaunijā arī svārstījās no 27,14 eiro/MWh līdz 79,97 eiro/MWh. Tendences Igaunijas elektroenerģijas tirgū joprojām lielā mērā noteica aktivitātes Somijas elektroenerģijas tirgū, kas izriet no stabilas darbības Estlink starpsavienojumā – jau 16. nedēļu pēc kārtas tas aizvadījis bez darbības traucējumiem.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 83 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva – 79 % no kopējā patēriņa. Latvija importēja 8 % no kopējā patēriņa, bet Igaunija saražoja par 54 % vairāk elektroenerģijas, nekā patērēja. 

Dalies ar šo rakstu