Vidējā elektroenerģijas cena sarukusi

2016. gada 15. augusts plkst. 14:49
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā bija 31,59 eiro/MWh jeb par 16% mazāka, nekā abās valstīs novērots nedēļu iepriekš, liecina AS Latvenergo dati.

Straujo cenu kritumu galvenokārt veicināja jaunā NordBalt starpsavienojuma remontdarbu pārtraukšana un savienojuma atgriešanās apritē, kas tādējādi Baltijai spēja nodrošināt 92 GWh lielu elektroenerģijas importu no Zviedrijas. Cenu samazinājumu sekmēja arī par vidēji 13% lielāka elektroenerģijas importam pieejamā kapacitāte no Igaunijas un Baltkrievijas. Kopumā elektroenerģijas cena Latvijā pagājušonedēļ svārstījās no 16,08 eiro/MWh līdz 51,99 eiro/MWh.

Igaunijā vidējā tirgus cena pagājušonedēļ pieauga par 2% un sasniedza 30,27 eiro/MWh, un kopumā nedēļas laikā cenas Igaunijā svārstījās no 8,12 eiro/MWh līdz 51,99 eiro/MWh. Igaunijas tirgus turpināja atspoguļot elektroenerģijas tirgus tendences Somijā un nodrošināt stabilu darbību Estlink starpsavienojumā.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 76 % no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva – 80 % no kopējā patēriņa. Latvija importēja 38 % no kopējā patēriņa, bet Igaunija saražoja par 67 % vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Dalies ar šo rakstu