Viedierīces

VIDEO: Huawei cer uz vairāk nekā 20% tirgus daļu Latvijā

Ilze Žaime, 23.07.2019

Huawei prezentē jauno ierīci HUAWEI P Smart Z.

Foto: Ilze Žaime

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par spīti tehnoloģiju uzņēmuma «Huawei» globālajai krīzei un tai sekojošajam tirgus satricinājumam, kas ir veicinājis pārdošanas apjoma sarukšanu, «Huawei» pārdošanas apjomi kopumā pēdējos gados gan globāli, gan arī Latvijā ir uzrādījuši augošu tendenci.

2018. gadā «Huawei» Latvijas tirgū bija trešais lielākais viedtālruņu zīmols, 2019. gadā – otrs lielākais. Uzņēmuma Mārketinga komunikācijas vadītāja Latvijā Gunta Kursiša biznesa portālam db.lv apgalvo: «Klientu skaits aug. 2019. gads sākās ar augšupejošu pārdošanas tendenci, un uzņēmums paredz, ka šā gada trešajā un ceturtajā ceturksnī mēs pie tās atgriezīsimies – «Huawei» prognozes liecina, ka jau jūlijā un augustā Latvijā «Huawei» tirgus daļa atkal būs virs 20%».

Jāatgādina, ka pēc ASV valdības paziņojuma 2019. gada maijā par aizliegumu sadarboties ar uzņēmumu, kas balstīts uz aizdomām par «Huawei» ražoto tehnoloģiju izmantošanu spiegošanā, ASV interneta kompānija «Google» paziņoja, ka pakāpeniski samazinās sadarbību ar «Huawei», kas savās viedierīcēs izmanto «Google» operētājsistēmu «Android». Vēlāk gan tika skaidrots, ko tieši tas nozīmē patērētajiem.

Runājot par to, kādas sekas tas atstāja uz «Huawei» produktu tirdzniecību Latvijā, G.Kursiša stāsta: «Dažas nedēļas pēc tam pircēju aktivitāte arī Latvijā samazinājās, taču pēc kompānijas «Google» paskaidrojuma, ka visās esošajās «Huawei» ierīcēs, kas atrodas gan pie patērētājiem, gan veikalos, tiks veikti programmatūru atjauninājumi un būs pieeja visām trešo pušu izstrādātajām aplikācijām, pārdošanas apjomi atkal atjaunojās».

Tieši tehnoloģiju inovācijas ir ceļš, kā piesaistīt jaunus klientus, jo tirgus konkurence ir sīva. Inovācijas un pakalpojumi uzņēmumā balstās uz pieprasījumu. Tuvāko nedēļu laikā Latvijas tirgū ienāks pirmais viedtālrunis Baltijā ar izvirzāmu (pop-up) kameru HUAWEI P Smart Z. Jaunais tālrunis ierindosies budžeta klasē ar cenu kategorijā līdz 300 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru