Mazais bizness

VIDEO: Uz šķīvja jaunas biznesa idejas

Ilze Žaime, 14.05.2020

Jaunākais izdevums

Tevi varētu interesēt

Dalies ar šo rakstu

Uztura speciālistu Līgas Balodes un Tatjanas Tepo izveidotais uzņēmums "OnPlate" ir paplašinājies, atverot Veselības telpu Grīziņkalnā. Tā papildina veselīgās ēšanas šķīvju tirdzniecības biznesu.

Interese par pakalpojumiem pēc Veselības telpas atklāšanas bijusi tūlītēja, visu gan sabremzējis Covid-19 uzliesmojums. Pirms tā iecienītas bijušas gan dažādas meistarklases, kurās apgūt veselīgu ēdienu pagatavošanas prasmes, gan līdzfinansētas nodarbības, kuru apmeklējums ir bezmaksas - to skaitā ir gan nodarbības jaunajiem vecākiem, gan sēdoša darba veicējiem, gan skolēniem un citiem.

Izvēlas Grīziņkalnu

Telpu iegādei un izveidei uzņēmējas investēja 80 tūkstošus eiro. "Šī summa būtu varējusi būt mazāka, taču bijām ierobežotas laika ziņā, tādēļ izmaksas pieauga," pauž L.Balode. Veselības telpas atrašanās vieta Grīziņkalnā uzņēmējas nebiedēja, jo vieta esot piemērota konkrēto pakalpojumu sniegšanai. "Iemesls, kādēļ mums uzreiz iepatikās šī vieta, ir tas, ka blakus atrodas "Ghetto Games" un parks. Parkā varam iet sportot, nūjot, jo, ja laukā ir silts laiks, neesam piesaistīti tikai telpām. Arī autostāvvietas pieejamība it kā ir sīkums, taču beigās diezgan nozīmīga lieta apmeklētājiem. Un vēl joprojām esam centra tuvumā," saka uzņēmuma līdzdibinātāja.

Ielu kultūras un aktīvā dzīvesveida centra "Ghetto Games" izveidotāju mērķis bija padarīt Grīziņkalnu par vienu no sportiskākajiem pilsētas rajoniem, kas šķietami beidzot ir izdevies. Ja iepretim "OnPlate" Veselības telpai līdz šim atradās alkohola tirdzniecības vieta, to tagad ir nomainījusi sporta preču tirdzniecības vieta.

SIA "OnPlate" nodarbina četrus darbiniekus, bet sadarbojas ar vēl vairāk nekā desmit speciālistiem un darbiniekiem, kas tiek piesaistīti konkrētu projektu īstenošanas laikā. "Tā ir iespēja sadarboties ar tiem speciālistiem, kas pamatdarbā ir nodarbināti citur, bet pie mums strādā tikai vienu vai divas dienas nedēļā," stāsta L.Balode. Gan pašas, gan sadarbībā ar citiem uztura speciālistiem, mākslas, sporta, mūzikas terapeitiem, psihologiem un ginekologiem "OnPlate" vadītājas organizē nodarbības par veselīgu uzturu un dzīvesveidu.

Pieprasījums pēc šķīvjiem - mainīgs

Db.lv jau rakstīja, ka 2014.gadā radītais veselīgas ēšanas šķīvis "OnPlate" sākotnēji tika radīts, lai uztura speciālistēm L.Balodei un viņas kolēģei T. Tepo palīdzētu darbā ar klientiem, vizuāli demonstrējot teoriju par uztura piramīdu un kā to atdzīvināt ikdienas diētā.

Gadu laikā "OnPlate" šķīvji bija nonākuši veikalu plauktos gan Latvijā, gan Lietuvā, tos iegādāties ar interneta starpniecību varēja visā pasaulē. Taču pirmo reizi ieraugot šķīvjus veikalu plauktos, ne visiem uzreiz bijusi skaidra to funkcija. Līdz ar to pat aktīvajā šķīvju pārdošanas periodā nepārtraukti tika meklētas iespējas, kā popularizēt un virzīt šo produktu tirgū. Taču pakalpojuma piedāvāšana uztura speciālistēm padevusies desmitreiz vieglāk nekā produktu pārdošana, pauž uzņēmēja.

Sākoties ārkārtas situācijai valstī, pieprasījums pēc šķīvjiem atkal pieaudzis, atklāj uzņēmēja. "Gan mums, gan domāju, ka daudziem citiem atrašanās mājās radīja izaicinājumu veselīgu maltīšu plānošanā," pauž L.Balode. Tā kā bija jāatceļ pasākumu un nodarbību rīkošana, šis laiks veltīts, lai attīstītu šķīvju tirdzniecību vietējos veikalos. Ja līdz šim šķīvjus papildināja uztura plāns vienai nedēļai, tad turpmāk paredzēts piedāvāt arī kompaktu "uztura ābeci" un receptes.

Arī "OnPlate" organizētās nodarbībās tie tika izmantoti kā metodiskais materiāls apmācībās. "Tas ļoti labi strādā skolās, kur izmantojam papīra šķīvju versijas," stāsta L.Balode, pie reizes demonstrējot vēl citas pašu izstrādātas metodiskās spēles, kas bērniem labāk palīdz iepazīt veselīgu pārtiku.

Strādā nākotnei

Patreiz SIA "OnPlate" ir īstenojusi dažādus sadarbības projektus ar pašvaldībām, sniedzot iespēju dažādām institūcijām piedalīties uzņēmuma organizētajās apmācībās. Tāpat uzņēmums sniedz maksas apmācības korporatīvajiem klientiem. "Reti gan viņi nāk pie mums. Biežāk uzņēmumu vadība vēlas organizēt "Sirds" vai "Veselības dienas", tad dodamies turp," saka L.Balode.

Savukārt individuālas uztura speciālistu konsultācijas uzņēmums tagad sniedz tikai ļoti retos gadījumos.

Līdz ar klātienes nodarbību atcelšanu, pārtrūka arī "OnPlate" ikdienas darba ritms. "Bijām gatavas pāriet uz nodarbībām tiešsaistē, taču pašvaldības, ar kurām galvenokārt sadarbojamies, vēl nebija gatavas ko tādu organizēt," stāsta uzņēmēja. Taču, kopš 12.maija atkal atļauts organizēt sporta nodarbības un uzņēmējas ir gatavas pievērsties to vai citu nodarbību organizēšanai ārtelpās, vai citās telpās, kur apmeklētājiem būtu iespējams ievērot drošu, divu metru distanci.

"Uzskatu, ka mums jācenšas piedāvāt psiholoģisko nodarbību plānu, jo tieši tā ir palīdzība, kas šajā krīzes laikā noderētu tik daudziem. Arī mēs pašas jutāmies kā "izmestas no laivas", kad pēkšņi, nedēļas laikā nācās atcelt ilgi plānotus pasākumus," pieredzē dalās L.Balode. Viņa uzsver, ka šajā laikā aktīvi ir strādāts nākotnei, uzlabojot mācību programmas un veidojot jaunus mācību materiālus. Dīkstāvē devies tikai viens no uzņēmuma darbiniekiem.

Domājot par nākotni, uzņēmējas jau ir nolūkojušas neapdzīvotas telpas tieši virs jaunajām "OnPlate" mājām. Nākotnes sapnis būtu šīs telpas apvienot.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šobrīd visi plānotie pasākumu "Svētku pilī" ir atcelti, tāpēc uzņēmums nolēmis klientiem piedāvāt ko nebijušu – pārnakšņot pilī divvientulībā.

"Šis ir veids, kā nodrošināt kaut nelielus ieņēmumus un darbu dažiem darbiniekiem, kā arī lai pašiem būtu prieks kaut vienu vai divas reizes nedēļā uzburt kādam jauku vakaru un pozitīvas emocijas," biznesa portālam db.lv stāsta Līga Balode, "Svētku pils" vadītāja.

Šī brīža situācija uzņēmumu ir būtiski ietekmējusi, jo visi plānotie pasākumi no marta vidus nu jau līdz maija beigām ir atcelti. 95% no tiem bija kāzas. Liela daļa klientu izvēlas pārcelt savas kāzas – uz rudeni vai nākamo vasaru. Ir arī tādi pāri, kas šobrīd vispār atceļ plānotos pasākumus.

"Mūsu klientu vidū ir arī pāri, kas nedzīvo Latvijā vai kuriem ir daudz viesu no ārvalstīm. Šīs kāzas šobrīd tiek atceltas vai pārceltas jau visas vasaras garumā, saprotot, ka šobrīd nevar plānot paši savu un viesu ierašanos. Kāzas ir pasākums, kam jaunie pāri gatavojas pusgadu vai gadu iepriekš," viņa teic.

Komentāri

Pievienot komentāru