Vidzemei sola projektus 50 miljonu vērtībā

2011. gada 07. jūnijs plkst. 12:17
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Tuvāko gadu laikā sadarbība Latvijas – Krievijas pārrobežu projektu ietvaros varētu atnest Vidzemes ekonomikai projektus vismaz 50 milj. Ls vērtībā.

Tādu prognozi izteikuši Sanktpēterburgas valsts ekonomikas un servisa universitātes (SVESU) pārstāvji, kas uzsākuši kopīgu starptautisku biznesa kontaktu veidošanas programmu ar Latvijas uzņēmējiem.

Šī projekta galvenais mērķis ir likt pamatus sadarbībai starp Vidzemes reģionu un Krievijas pierobežas pilsētu Veļikije Luki, DB informēja pārstāvis Jānis Riņkis.

Latvijas un Krievijas uzņēmēji radījuši pārrobežu projektu biznesa attīstības pakalpojumu veicināšanai Pleskavas un Vidzemes reģionos, kas pēc tā uzsācēju prognozēm varētu atnest Vidzemes reģionam vismaz 50 milj. Ls.

«Tas, kas šajā sadarbības projektā varētu interesēt Latvijas uzņēmējus, ir ražošanas potenciāls salīdzinoši netālu no valsts robežas. Pilsētā Veļikije Luki un tās apkārtnē sakoncentrēta turpat vai visa lielākā Pleskavas apgabala rūpniecība un tiek veikta ne tikai dažādu izejvielu ieguve, bet arī to pārstrāde,» norāda ekonomisko zinātņu kandidāts un SVESU attīstības projektu vadītājs Maksims Spasovs.

Kā viens no partneriem projekta veidošanā iesaistījies Cēsu Biznesa inkubators Magnus. Savukārt no Krievijas puses par partneri kļuvusi Sanktpēterburgas valsts ekonomikas un servisa universitāte (SVESU), kas guvusi Veļikije Luki pilsētas domes atbalstu.

Pēc projekta realizēšanas taps divi jauni biznesa inkubatori, no kuriem viens atradīsies Alūksnē, bet otrs Veļikije Luki. Par dalību projektā interesi izrādot arī uzņēmēji no Igaunijas pierobežas.

Projekta realizētāji tādā veidā cer radīt sava veida kontaktu «biržu», kur gan Pleskavas apgabala, gan arī Vidzemes reģiona uzņēmēji varētu viegli sameklēt sev partnerus pārrobežu sadarbībai.

Jau tagad uzņēmēji no abiem reģioniem kontaktējas savā starpā, lai apmanītos ar idejām. Piemēram, ir ieceres par jauna ekoloģiska siltumizolācijas materiāla ražošana no kūdras, MDF (skaidu plate mēbelēm) rūpnīcas izveidi, tiek meklēti partneri Latvijā jauniem dizaina projektiem un mēbeļu ražošanai, Igaunijas uzņēmēji vēlas ieviest ražošanā jaunu elektroķīmiskās metalizācijas tehnoloģiju hromēšanā un apzeltīšanā, kā arī daudz kas cits. Taču pagaidām pietrūkst oficiālu vietu un institūciju, kur pušu sadarbība varētu veidoties savstarpējas uzticības gaisotnē.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām